Nefungující klávesnice s PS 2 a redukcí na USB , přeinstalace WIN XP a WIN 7

Dobrý den,získal jsem starší nettbook s WIN 10 , uhl.10,6. Touch Pad funguje , stejně ale raději použiji bezdr.myš USB, ta také OK. Jenže klávesnice je totálně špatná , nefunguje ani jedno písmenko či číslice , napadlo mne použít jednu z klávesnic externích , co mám doma v rezervě ke stolnímu PC: Klávesnice mají PS 2 koncovku a NTB jen USB porty. Tak jsem si opatřil redukci PS2 samice - USB samec., jenže po zapojení se na 1sec. rozsvítí diody nad numerickou částí NUM LOCK .... atd a dál nic , klávesnice nepíše , žádná dioda nesvítí. Po zapojení rezervní klávesnice do stolního PC přes PS 2 klávesnice funguje. Vadný kus redukce , jinak jsem redukci dostatečně přitlačil k PS 2.???Snad není třeba nějaký prográmek na připojení kláv. PS2 na USB , je mi to záhadou , proč to nefunguje. Klávesnici s USB portem se mi nechce kupovat , mám cca 4 běžné klávesnice s PS 2. Při této příležitosti se chci zeptat , zda při případné reinstalaci s WIN XP na XP 7 se ztratí veškerá data z disku včetně pošty , anebo se dá přeinstalovat jen OS a data zůstanou. Co je lépe použít FLASCH disk anebo CD disk , na obojím mám WIN 7, někdo mne upozornil na nějaké bootování , přiznám se , že tomu jako skoro 70.letý senior nerozumím, pořád odkládám to přeinstlování , nebot jsem to nikdy nedělal a bojím se , abych něco nezmastil. Nevím , kolik stojí instalace přes firmu , ale odhaduji tak i 1000Kč, možná nebo doufám , že mi poradíte , pro Vás je to brnkačka jistě... Děkuji moc předem

Odpovědi na otázku

PS2 redukce jsou jiné pro myš a jiné pro klávesnici. Nebylo by lepší za 100,- koupit usb klávesnici? Jde udělat upgrade s Win XP na Win 7 se zachováním dat. Ale budou s tím akorát potíže, lepší je data přesunout někam mimo a udělat čistou instalaci. Další otázka ale je jestli pro ten netbook vůbec budou k dispozici ovladače pro Win 7 a jestli vůbec bude mít dost sil na to Win 7 utáhnout.

Tady máte redukci z USB na PS/2, je to na myš i klávesnici zároveň.https://www.alza.cz/redukce-usb-2x-ps-d43333.htm

Ten převodník (ne, opravdu to není redukce!, i když to tak obchodníci nazývají) sice funguje, ale občas jsou s ním potíže, že se nelze dostat do BIOSu.

Já si opatřil z ALLI níže uvedenou redukci za 0,50USD , udajně může být na myš i klávesnici. Ty dvojité usb - 2x PS 2 tam mají za 0,94USD, ale myš mi krásně jede v jednom USB. Co se týče přeinstalace , tak o tom uvažuji u stolního PC, kde mám RAM 4Gb , HDD 320Gb , procesor přes 2Mhz. Ted řeším ten netbook , abych měl rezervu , na něm je dokonce WIN 10.

V tom případě za stovku koupit novou klávesnici.

Rozhodně bych nepočítal se zachováním dat při přechodu z WinXP na Win7. Sice to jakože nějak částečně jde, ale je jen málo pravděpodobné, že by to prošlo kompletně a bez problémů potom fungovalo. Takže raději data bokem a čistá instalace.

Jestli má netbook CD/DVD mechaniku můžete nainstalovat Win 7 z ní, jinak z USB Flash disku. V Biosu je třeba nastavit pořadí bootování. Na první místo dát buď CD nebo USB. Win 7 na netbook spíše 32 bit a alespoň 2GB RAM paměti. Pak se nainstalují ovladače a nakonec přetáhnou data. Ta je třeba před instalací zkopírovat na nějaký přenosný disk a poté opět přesunout zpátky.