» Poradna » Mobily

Nefungující jack u mobilu nebo sluchátka?

Dobrý den,mám Huawei P20 lite a před pár dny mi z ničeho nic přestaly hrát sluchátka. Když je zapojím,tak zvuk hraje přes reproduktor. Řekl jsem si,že bude problém ve sluchátkách,ale když jsem je zapojil do mého staršího Samsungu tak fungují bez problémů,v notebooku fungují také,zkoušel jsem i jiné mobilní telefony ale na nich zase nefungují.Když si vezmu jiné sluchátka a zapojím je do P20,tak fungují. Zdá se,žekonektor je asi v pohodě.Nechápu ale,proč mi sluchátka někde hrajou a někde ne?Nevím,kde je problém,jestli ve sluchátkách a nebo v 3.5mm konektoru.

Odpovědi na otázku

A nebo v detekci toho zda-li jsou sluchatka zapojena... tohle je od doby, co to neni ciste hardwarova zalezitost preuseni kontaktu v jack konektoru, docela ducharina.

Jak vyřeším to,že mi mobil nechce rozpoznat sluchátka?

Od nejlevnejsiho po nejdrazsi, ale nejrozumnejsi reseni 😉- Hardreset telefonu- jina kabelova sluchatka- bezdratova sluchatka

Pokud s jedněmi sluchátky přepínání funguje a s jinými, které jsou ale zaručeně funkční (otestováno s jiným zařízením) nefungue, tak s tím neuděláš nic, prostě mají nevhodnou impedanci a mobil je nepozná.

A když mi fungovaly předtím? To se prostě mobil rozhodl,že je už nepozná?

Mám stejný problém
Mám iPhone a mám normálně sluchátka na kabel dříve mi fungovali a teď z ničeho nic se rozhodli že mi nepůjdou
Nevíte co s tím ?