» Poradna » Mobily

Nefungující displej v oblasti praskliny

Ahoj, včera mi přestal fungovat displej v oblasti praskliny (prasklina se táhne od levého dolního rohu k pravému hornímu), když chci na klávesnici zmáčknout například písmeno "S", jakoby to klikne úplně dole na displeji a když chci psát "tažením" a jedu směrem z prava do leva, této prasklé části se to úplně vyhne obloukem (takhle to blbne jenom u toho levého rohu), je to ale divné, protože vždy když to takhle blblo, stačilo telefon zhasnout a zase rozsvítit nebo trošku ten displej "zamáčknout" aby to "cvaklo" :D, mohlo by to být také tím, že telefon nabíjím jinou nabíječkou než to originální? Děkuji za rady, jestli to nějak vyřeším a nebo jestli potřebuji nový telefon.

Odpovědi na otázku

Ne, nabíječkou to fakt není a doma to nijak nevyřešíš, pokud si neumíš sám sehnat a vyměnit displej (nebo dotykovou vrstvu).

Display je prostě rozbitý, je rozbitý, je rozbitý! Ta prasklina není jen kometický problém na povrchu, ale nejspíš dosahuje dovnitř až k elektronice (snímací vrstva, nebo ještě níž?). Co všechno se tam poškodilo nevím, ale jednoznačně doporučuji vyměnit - buď celý telefon, nebo alespoň display. Servisů je dnes všude plno, tam ti řeknou víc. Nechápu, jak někdo s prasklinou přes celý telefon se může ptát kde může být příčina problémů.

no já nevím a nebylo by dobré ještě zkusit HW reset a výměnu SIM? Já vím, displej je rozbitý a nefunguje, ale to by bylo moc jednoduché zjištění závady.

ZP! ZP! ZP!

A ještě zapomněls výměnu baterie :)

Výměna SIM by mohla pomoct. O2 s prasklým displayem nefunguje, ale Vodafone si s tím umí poradit