» Poradna » Mobily

Nefungující aplikace outlook pošta a kalendář u windows 10 phone nokia lumia 735

Bez jakékoliv zjevné příčiny (např. update systému, aktualizace) přestala fungovat aplikace rychlého spuštění vstupu do e-mailů, jejich čtení, psaní nových mailů a pod. - Outlook Pošta a aplikace pro vstup do zobrazení kalendáře - Outlook Kalendář. Zvukové notifikace o příchodu e-mailů přicházejí a zobrazují se titulky příchozích mailů v notifikačním okně. Jakmile si však chci otevřít jednotlivé maily přes ikonu Outlook Pošty nebo přes notifikační okno, po cca 3 vteřinách se zobrazení vrátí do základní obrazovky START a požadovaný mail se neotevře. Podobně nelze otevřít Outlook Kalendář. Nevíte někdo, jak je možné tuto chybu opravit ? Děkuji za radu. Petr Švec

Odpovědi na otázku

Nejsi v tom sám, mamině se aplikace ani nesípustí.

No to je smutné, doufám , že se nakonec někdo najde , kdo nám poradí a Pošta a Kalendář nám budou fungovat

Bohužel, říkám to nerad, ale očekávat doživotní funkčnost zařízení se systémem, který sám tvůrce i naprostá většina vývojářů hodili přes palubu, je naivní. Nezbývá než pomalu začít připravovat přechod na nějaký aktuální OS, mrtvola se nedá udržet donekonečna pohromadě :)

kup android :)Windows phone si nech na hrani a koukani videa

Bohužel, mám stejný problém. Řešení jsem zatím nikde nenašla ☹

Stejný problém mám po aktualizaci zmiňovaných aplikací ve windows mobile 10 verze 1607 build OS 10.0.14393.448 na Acer Liquid Jade - aplikace se jako by spustí, ale hned se ukončí nebo spadne do základní obrazovky START, před aktualizací fungoval Outlook i Kalendář bez větších chyb. Na druhém telefonu Lumia 650 , kde mám nainstalovaný nejnovější windows mobile 10 verze 1709 build OS 10.0.15254.538 po aktualizaci funguje Outlook i Kalendář normálně dál, takže problém bude asi na straně pánů programátorů, kteří nezkontrovali pro jakou verzi OS vydali aktualizaci. Je možné, že aplikace vyžadují funkci novější verze WM10.Je smutné, že jedině pomůže čekat, až vydají opravenou kompatibilní verzi pro starší build OS, nebo si zkusit nainstalovat novější verzi OS, pokud se ale podaří, aby s ní byl telefon funkční a stabilní, ne jako u Aceru, kde novější build OS byl zcela nepoužitelný.

MS asi něco zvrzal, moje L735 taky umrtvená ...We understand that many users on Windows Phone are experiencing crashes with Outlook Mail and Calendar on the latest update 16006.11001.20083.0 on phones running on Windows build RS 1. We apologize for the issue and our engineers are quickly working on a fix for this. Please stay tuned. "

Totéž - Lumia 730 DS Nerad bych ho vyhazoval, jsem s ním spokojen.

Děkuji za příspěvky, no jak se na to dívám, tak nejlepší bude, než čekat, až inženýři z MS vymyslí spásnou aktualizaci s nejistým výsledkem, se odhodlat k zdlouhavé a pracné cestě (zálohy fotek, kontaktů, adres, aplikací, sítí atd.) a následnou obnovu továrního nastavení OS telefonu nebo reset pomocí windows device recovery tool. A to samé brzy znovu a pořád dokola... Kdo uteče od Windowsphone, udělá dobře !

Mám takový dojem, že přeinstalace OS asi nepomůže, protože pokud nenainstaluješ novější případně starší build WM 10 s kterým je aplikace Outlook a Kalendář kompatibilní stáhne se ti ze Store ta samá verze Pošty a Kalendáře u které je uvedeno ve Store, že by měla chodit s min. WM 10.0.14393.0Nemůžou za to snad ani páni programátoři jako ten z MS, kdo uvolnil pro Store aplikaci a nezkontroloval její požadavky pro starší verze OS S chutí bych ho pověsil za dřeváky do průvanu ...

Ten systém byl v hrozném stavu už loni, když jsem od něj po 6 letech utíkal já. A věř tomu nebo ne, přechod na jakýkoliv jiný OS tě hodně mile překvapí. Dnešní systémy jsou úplně někde jinde a nenajdeš moc věcí, co ti bude chybět.

doba už je prostě jinde. Android za 3000 je proti tomu jak nebe a dudy. V mém okolí už to všichni vzdali a já sem rád.. babrat se s tím nedodělkem mě neskutečně nasíralo.

Prosím, jak se dostanu k údajům v kalendáři ?

Kalendář máš synchronizovaný s nějakým svým účtem. Třeba "monika.kropackova@outlook.com", tak se k němu přihlas z webu a uvidíš tam vše. Stejně tak když si ho přidáš do jakéhokoliv jiného kalendáře třeba v úplně jiném mobilu.

Aplikace dnes 10.11 po akualizaci na verzi 16006.11001.20100.0 již FUNGUJE !!!

OS Windows phone 10 mně v nastavení oznamuje, že je systém aktuální, žádná aktualizace není k dispozici a případné dostupné aktualizace se stáhnou a nainstalují automaticky. Jak mám tedy provést ručně tu vámi uvedenou aktualizaci OS na verzi 16006.11001.20100.0 ?

To je aktualizace aplikace Outlook najdeš ji ve store.

Pošta a kalendář se dá přeinstalovat, stačí ve storu najít Pošta a Kalendář, kliknout a i když to hlásí že aplikace je nainstalovaná stačí skrolovat dolů na popis aplikace.V pravém horním rohu se ukáže tlačítko Nainstalovat, po stisknutí se provede přeinstalace a vše funguje.

Díky za radu, po popsané instalaci aplikací ze storu Pošta i Kalendář fungují 😁

Mě se nedaří. Kontakty s kalendář se nesynchronizují.

Taky mi to po poslední aktualizaci nefungovalo. Dnes se mi ale obě aplikace samy najednou zase zprovoznily. Snad už bude vše fungovat jak má

Ano,aplikace jdou, ale nejsou synchronizované s mým účtem. Vzdávám to. Kontakty si zazálohuji jinak a zkusím apku To do.

Dobrý den, děkuji za věcné rady. Přeinstalace Pošty a kalendáře v Lumii 735 mi pomohla. Aplikace běží.