Nefunguji usb na nb. nahrada?

ahoj.jeden znamy ma nb na kterem nefunguji usb porty jeden usb3 a druhy usb2. nefunguje ani ctecka karet.ale nejde mi o zprovozneni usb ci ctecky protoze uz sem zkousel ruzne verze win a ovladacu a nic.touchpad funguje takze mi nejde o to k tomu pripojit napr. mys ale chtel bych se zeptat jestli nevite treba o nejakem ext. boxu ktery by slo pripojit pres rj45 a mel i ctecku karet nebo usb vystup aby slo dostat nejak data z nb na flash disk napr. mp3 do auta aby se to dalo pouzivat.jasne ze se da koupit stejny nb za par tisic ale treba by jeste bylo nejake levne reseni treba za petikilo ci do tisicovky. pokud mozno jen to co da koupit v cesku.

Odpovědi na otázku

Ne, nic takového neexistuje. RJ45 je síťové rozhraní a nejde použít jako náhrada USB.

no muze pouzit NAS, ale to asi nebude to levne reseni, co by si predstavoval.

To jo, ale připadalo mi to na připojení USB flash trošku kanon na vrabce

to nepopiram

to ano vim ze jsou ty velke boxy ktere daji pripojit pres rj45 za nekolik tisic ale sam jsem jeste takovy nevlastnil. tak sem myslel ze mozna existuje i nejaky levny ext. box ci dokovaci stanice s rj45.pro mne by nebyl zadny problem vyndat disk z nb a pripojit k pc ci preposlat z toho nb pres net ty soubory na jine zarizeni ale to znamemu nemuzu poradit kdyz sotva dokaze zkopirovat soubory i na flashku.a videl sem redukce rj45 samec - usb samice. pise se to ze je to pripojeni modemu k usb, nefungovalo by i obracene? https://m.media-amazon.com/images/I/41ntnIB0k5L._SR5...

modem ale pripojovat nechces

to ne a proto se ptam jestli by to nefungovalo i obracene.

porad modem

Ne, tohle opravdu fungovat nemůže. RJ45 je síťové rozhraní a neumí fungovat jako USB (ani s žádnou redukcí).

USB lze skrz ethernet tunelovat, jakkoli úchylné se to může zdát. Když se to netahá daleko, dokonce to i funguje.

jako jedine co mne napada je bluetooth a kopirovat na kartu v mobilu

mozna i pres wifi , ale nemam s tim zadnou zkusenost

nema to bt. proto jsem kdysi tu psal dotaz jestli neexostuje nejaka wifi mys.a tak mne napadlo nejaky wifi hub ale to uz by stalo taky par tisic.

ale wifi ma?

ano wifi funguje ale krome pripojovani k netu jsem k wifi na nb jeste nic ani nepripojoval pokud to vubec jde.

no to uz musis vyzkouset, variantu jsem ti nastinil

njn. to by slo pouzit teoreticky ale prakticky nevim. bylo by to snadne pokud ma slot pro kartu ne pod krytem mobilu aby mohl tu kartu pak snadno vyjmout a dat do autoradia. navic jeste nevim jestli by zvladl znamy obsluhu jeste te aplikace.jako da se to vyresit nejsnadneji porizenim funkcniho nb tak o nic nejde. jen jsem zkusil.

no tak koupit novy je nejjednodussi reseni, pokud situace dovoluje

to by bylo super mit autoradio s androidem pak by to slo snadno.

uz mne ted napadlo dalsi reseni. kdysi jsem daval do nb misto mechaniky ramecek pro ssd no a ssd da pouzit misto flashky v usb ext. boxu, sice to bude vypadat nevzhledne pripojene k autoradiu ale slo by to.

to je blbost, jak bys to pripojoval?

to bys musel nejdrive pripojit disk do ramecku, pak do NB, pak zase vytahnout, rozebrat, namontovat do USB HDD boxu nejakeho a tak pripojit pak do radia a doufat, ze to radio to bude podporovat.

ano nevim jak snadno by se ten ramecek vyndaval z nb to sem nezkousel v praxi. chtelo by to aby nekdo vymyslel ci prizpusobil ty tamecky alias hot swap to jest jen nasadis a je to bez prisroubovovani ssd k tamecku.

no vlastne mne ted napadlo musi se najit redukce-kabel z minisata nebo jak se to jmenuje pro pripojeni mechaniky uvnitr na sata a ten kabel jen vyvest ven a snadno tak by se dal pripojovat ssd nebo ten disk se systemem pripojit misto mechaniky a misto hdd pripojovat ssd pro kopirovani souboru.

no tohle je dobry napad, ale do auta nic moc

Na co do auta?Pokud jsem tě pochopil správně, tak nemáš funkční USB konektor na notebooku.Pokud to funguje tak, jak předpokládám, tak tohle vrazíš do notebooku místo DVD, připojíš nějakou USB prodlužku a do ní pak vrazíš na přenášení písniček flashdisk.S tím už si snad autorádio poradí?

jemu USB porty nefunguju, tak ze adapter z USB na mSATA k notebooku nepripoji.

sroubovat nic nemusis, jen to tam nasunes do toho ramecku a pak zas jen zasunes do NB do tech portu, pak zas vytahnes a strcis do toho boxu a tam v podstate taky nemusis nic sroubovat, ale je to lepsi. Nicmene, jak uz jsem napsal, ja bych to takhle neresil.

co k cemu?k nb jde pripojit misto dvd mechaniky pres ramecek ssd disk to je v pripadech kdyz chces mit v nb mensi disk ssd pro system ale ten puvodni hdd nechat v nb pro data a mechaniku nepotrebujes. no a ten ssd v ramecku misto mevhaniky by se pouzival jako flashka a vyndaval a pak vlozil do usb 2.5 ext. boxu, prodavaji se takove oteviraci ext. boxy a ten pak pripojim k autoradiu pres usb, ne?! no je to dost kostrbate a asi to neuplatnim v praxi ale myslim ze by to slo v poho.

no asi slo, ale pisu, ze je to dost nesmyslne a nepohodlne, a navic nevis, jestli to radio vubec s tim bude pracovat

nevim jestli klasicky 2.5" hdd by autoradio zvladlo kvuli napajeni ale ssd myslim ze by zvladlo jen pokud by radio nemelo problem s velikosti ssd ale to se da zmensit.jeste jsem kdysi i na zive videl 2.5" ramecek do ktereho se dava nekolik sd karet a pouzivat misto ssd ale myslim ze tu v cesku v dnesni dobe asi takova vec neprodava.

no jako vyzkouset to muzes a uvidis, nic horsiho by se nemelo stat, nez ze to nebude fungovat

co to je za radio? Nema vstup na jack? kupis ktomu bluetotoh receiver a pustas hudbu z telefonu, vyriesene. Alebo sa da kupit taka "vec" do zapalovaca co z usb kluca cita mp3, vysiela FM, na radiu naladis a hra.

no on se prave snazi dostat hudbu z pocitace na usb, ale usb nefunguje

a neda sa vybrat disk a v inom PC stiahnut tie mp3ky na usb? Neda sa uploadnut na mega a na inom pc stiahnut? Neda sa.. daslich x rieseni?

no da se leccos, a uz jsem i neco navrhoval, ale nejak jsme nedosli ke shode, co je nejjednodussi

nejjednodussi by bylo z toho nb zkopirovat primo na usb flash disk nebo sd kartu a to nejjednodussi a nejlevnejsi reseni jsme neprisli no. neva koupi si nejaky jiny nb.

ja mam doma u sebe milion pocitacu. tenhle problem je ale znameho a on pc nema ani nechce. ty pisnicky on stahuje z netu a umi to jen na desktop os. neni tak progresivni aby to delal na mobilu.

myslim, ze je opravdu nejjednodussi poridit novy notebook, vsechno ostatni je slozite a pro nej zjevne nepouzitelne.

Tak ať si k tomu koupí za 2000 nějaký repasovaný starý notebook, kde USB fungovat bude. Tohle všechno co se tady objevilo, to je jak drbání se pravou rukou za levým uchem a reálně to vždycky bude složitější, než to nakopírovat na USB klasicky.

A keby si ten HDD vybral, dal do ineho PC a z neho tie subory vytiahol?

Zdechl mu USB řadič, na který je napojený i touchpad.Je efektivnější sehnat za pár šupů funkční NTB, než k tomu cokoli dokupovat. Za chvíli zgrejzne něco dalšího, ta deska to má za sebou.

No dá se tak použít třeba Raspberry Pi a USB over IP, ale je to pěkná hovadina.Myslím, že jednodušší bude vyřešit ten problém záhadného notebooku.

no asi hodit do kontejneru na elektroodpad

Router s USB a má vyřešeno.

Podle urovně znalostí toho člověka je velmi nepravděpodobné, že by dokázal nastavit přístup z notebooku do USB v routeru Možná kdyby mu to někdo rozchodil, tak to ovládání potom už tak tragicky složité není.

muzete mi napsat nejaky router ktery ma usb? kdysi davno sem takove modemy nekdy videl na netu ale ted sem uz nic nezahledl.

Skoro všechny V ceně kolem 1000kč snad žádný bez USB neexistuje.

Jestli se NTB připojuje do sítě s routerem který má USB, dá se nastavit sdílení přez SMB nebo FTP, ale rychlost nebývá nic moc. Další možnost je síťový prinserver pro USB tiskárnu který umí i SMB při zapojení mass storage device, jeden no-name mi leží v zásuvce.

musis si to precist cele, ten clovek neumi stahnout ani pisnicky misto na pocitaci do mobilu. Takze asi tak.

PCMCIA? ExpressCard?

asi tak .. přesně .. lidi tady vymýšlejí neuvěřitelné zhůvěřilosti ale to nejjednodušší rozšíření ntb o cokoliv (PCMCIA apod.)

napadlo až tebe .... (nějak mi vypadl konec věty

To už notebooky přes 10 let nemívají, ne?Dá se to zbastlit přes miniPCI-e, ale hezky to vypadat nebude.

To by si musel vediet, ze tou zbernicou je notebook vybaveny, ale to asi tazko, ked na typ notebooku nam neudelil bezpecnostnu previerku.

to je novejsi nb lowend nb asus x54cpcmcia se daval na starsi nb jeden mam.

Opravit nebo vyhodit, nevim co tady resite

koukám, že ten ASUS X54C je solidní starý krám:https://www.czc.cz/asus-x54c-sx035-cerna/104... když už jsme u toho, zkoušels na tom vůbec jiný systém než Windows?Zkus stáhnout ISO:http://cdimage.ubuntu.com/lubuntu/releases/19.10/re... vypal na DVD jako obraz disku - mechaniku tam máš - a nabootuj z toho DVD live systém ("Vyzkoušet Lubuntu" nebo jak se to jmenuje). Pokud usb nebudou fungovat ani v něm, tak je fakt v háji hardware - v takovém případě doporučuju za pár tisíc koupit nějaký repas, který fungovat bude.Pokud usb z live systému fungovat budou, tak máš prostě zprasený systém a jen to nejsi schopen dát dohromady.