Nefungují přední zdířky na sluchátka a mikrofon

Používám starší stolní PC značky Asus s Windows 7. Zadní analogová zdířka na sluchátka či reproduktory funguje, ale přední (asi digitální) ne. Jedná se o starý PC, který jsme si nechali složit (asi v roku 2013). Byla použita plastová krabice (bedna) z původního PC z roku 1997. V místě, kde byla dříve disketová mechanika, je dnes panel s 2 porty USB (fungují), SPK (na sluchátka či reproduktor) - nefunguje, MIC (na mikrofon) - nefunguje a port na dokovací stanice 1394 - to jsem nikdy nezkoušel.Potřeboval bych zjistit, zda ty přední zdířky na sluchátka a mikrofon (když to do nich zapojím, tak se ozve hrčení či pískání), ale zvuk (hudba z nich nejde) nefungují proto, že je něco špatně v PC nastaveno (ale už nevím co), nebo jsou špatně připojené k základní desce nebo jsou nefunkční (vadné)? Děkuji předem za odpovědi.

Odpovědi na otázku

V Nastavení zvuku - Přehrávání - mám tyto 3 možnosti:a) Digital Display Audio (AMD High Definition Audio Device) - NEZAPOJENOb) Reproduktory - Realtek High Definition Audio - Výchozí zařízeníc) Realtek Digital Output - Realtek High Definition Audio - PřipravenZkoušel jsem i nastavit výchozí zařízení c), ale nepomohlo to.

Rozober PC a skontroluj zapojenie predneho panelu podla manualu k doske.

Jsou 2 druhy audia: AC97 a HD Audio. Takže typ audia na MB a přední zdířky si musí odpovídat, typ na MB se dá někdy v BIOS zvolit podle těch zdířek. Taky to samozřejmě musí být správně propojené.

"...Používám starší stolní PC značky Asus s Windows 7...""...Byla použita plastová krabice (bedna) z původního PC z roku 1997..."Odnes to do servisu, protože nikdo nebude hádat, co je tam doopravdy za komponenty a jak to kdosi zapojil a nastavil.

"V místě, kde byla dříve disketová mechanika, je dnes panel s 2 porty USB (fungují), SPK (na sluchátka či reproduktor)"takže bedna není podstatná. Podstatný je typ těch audio portů.

Jo, je uplne jedno, co tam je. "Jen" audio kabel z bedny musi byt spravne zapojen do toho spravneho konektoru zakladni desky. A to je pro mnoho lidi kamen urazu.

U některých audiokodeků je třeba ručně vybrat konektor vstupu (rear/front panel Mic).Stejně tak může mít vypnutou automatickou detekci sluchátek.Těžko soudit, když u toho člověk není.

Ono uprimne.. v provedeni nekterych vyrobcu to zejmena u hodne levnych skrini veda byt muze. A kdo se nezorientuje podle manualu k desce a podle (casto nedostatecneho) infa od pachatelu skrine, ten je v haji. Taky pouziti archaicke skrine muze samo o sobe predstavovat znacnou komplikaci.