» Poradna » Web a internet

Nefungují Ethernet připojení

Dobrý den,mám takový problém s notebookem a připojením k internetu pomocí Ethernetovýho kabelem. Když ho připojím, tak u internetovýho připojení objeví, že je připojení pouze omezeno. Při bližším zkoumání jsem zjititl, že ntb nemá žádnou IP adresu ani v masku. Zkusil jsem aktualizovat všechny možný drivery, ale bez výsledku.... Nevíte, co s tím sakra je? :D Sice s ntb jsem stále na wifi, ale nechápu, proč nefunguje i kabel...Mám Win 8.1

Odpovědi na otázku

Přidávám i výpis z Ipconfig Ethernet adapter Síť Ethernet 2: Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller #2 Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::d457:40fc:5d05:9570%20(Preferred) Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.149.112(Preferred) Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0 Default Gateway . . . . . . . . . : fe80::1%20 DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 335544320 DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-1A-0D-E8-FB-A0-D3-C1-78-18-D4 DNS Servers . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1 fec0:0:0:ffff::2%1 fec0:0:0:ffff::3%1 NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Já jsem použil generátor mac adres a přepsal jsem mac adresu u síťovky, mel jsem dříve stejný problém.

Wi-fi na notebooku si vypol? Ak si pripojený cez wi-fi a pripojíš kábel bez odhlásenia wi-fi nastane chaos.

Jo, wifi byla vypnuta. Měl jsem ntb na reklamaci, kde mi měnili celou základní desku + konektory na pravé straně (USB, JACK, RJ-45)... tak jsem zkoušel, jestli to funguje, a nefunguje... (předtím jsem to teda nezkoušel).

Nesmysl.Oba adaptery (v NORMALNIM stavu) dostanou svou IP,masku, GW... atd. Ethernet ale bude temer vzdy mit preferovanejsi metriku.Zkus klasiku - reset winsocku a/nebo TCP/IP. MP

Zkusil jsem reset winsocku i TCP/IP ale bez výsledku.

Pro jistotu se zeptám: mezi těmi "všemi možnými drivery", které jsi aktualizoval, byl i ovladač síťové karty, a to z webu výrobce: http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx ?Jinak se lze obávat, že adaptér s MAC-adresou 00-00-00-00-00-00 je defektní.

Ano, zkoušel jsem všechny možný drivery. Na stránkách HP jsem stahoval 8.19, na internetu 8.18 a ze stránek Reatek 8.20. Všechny tyto drivery jsem zkusil. Bez výsledku. Myslíš, že adaptér je vadný? To je fakt gól, notebook se mi vrátil z reklamace, kde měnili celou pravou stranu (USB, RJ-45, JACK) a základní desku. Sice si notebook myslí, že 17 palcový..ale že tam dají dají něco s vadným adaptérem... žijeme hold v česku.

MAC adresa: technici po vymene dotykajici se sitovky casto preprogramovavaji sitovku na MAC te puvodni. Zeby udelali chybu?!MP

Notebook pošli zpět na reklamaci...a jestli to konečně neudělají pořádně, už o HP ani nezakopnu!

Bravo a nějaký výpis nebo závěr z wiresharku?

Tady stačí ten výpis. S MAC adresou 00-00-00-00-00-00 to prostě nebude fungovat. Pokus se tam někde v těch ovladačích najít Reset physical address to original HW address nebo tak něco. Pokud to nenajdeš, zkus ji najít na nějakém štítku na tom notebooku a nastav ji tam.