» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nefunguje zvuk (Win 10, Linux funguje)

Dobrý den,nefunguje mi zvuk ve Windows 10.V linuxu zvuk funguje.Byla zakázaná služba zvuku a tu jsem přes Services (services.msc) povolil, ale zvuk stále nefunguje.PC detekuje reproduktory a mikrofonhttps://prnt.sc/1b3r8s4https://prnt.sc/1b3tcozVyhledal jsem ovladače reproduktorů a mikrofonu a přeinstaloval jsem je.Co doporučujete udělat?Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

a) najdi a stáhni SPRÁVNÝ ovladač zvukovky.b) odpoj Internet a ve Správci zařízení odeber zvukovku, Restart.c) nainstaluj ten ovladač, Restart, zapoj Internet.d) zakaž Automatickou aktualizaci ovladačů.

Ve Správci zařízení jsem si našel zvukovku https://prnt.sc/1b4hbz5Vyhledal jsem si ovladač https://www.nvidia.com/en-us/drivers/hdmi_audio/... Odpojil jsem internet, odebral jsem zvukovku, restartoval jsem a při instalaci ovladače vyskočila tato chybahttps://prnt.sc/1b4gudgCo mám dělat dál?Předem děkuji za odpověď.

Měl bys napsat jaký máš HW a kam máš co zapojeno, jinak se v tom zamotáme.Je potřeba v první řadě nastavit jako výchozí výstup tu zvukovku, kam máš něco zapojeno.To bude asi zvukovka integrovaná na základové desce, má analogovým vstup a výstup - nejspíš je to Soundmax integrated, pro tu stáhni ovladač od výrobce základní desky.Zvukovky NVidia* jsou součástí digitálních výstupů na grafické kartě, má smysl je použít jen pro televizi přez HDMI, aby hrál zvuk z televize. Ovladač se aktualizuje s ovladačem grafické karty.Ještě tam straší nějaký mikrofon, nemáš něco v USBčku? Pro zjednodušení situace to dočasně odpoj.

Toto je má celá odpověďOmlouvám se za duplikát. Hardware:Motherboard Model: DELL 09KPNVMotherboard Chipset: Intel X58 (Tylersburg 36S) + ICH10RAudio Adapter: Intel ICH10 - High Definition Audio Controller [A0]Audio Controller Hardware ID: PCI\VEN_8086&DEV_3A3E&SUBSYS_02931028&REV_00High Definition Audio Codec: Analog Devices AD1984AAudio Codec Hardware ID: HDAUDIO\FUNC_01&VEN_11D4&DEV_194A&SUBSYS_10280293&REV_1004Driver Information Driver Manufacturer: Analog DevicesDriver Description: SoundMAX Integrated Digital High Definition AudioDriver Provider: AnalogDevicesDriver Version: 6.10.2.7250Driver Date: 23-Apr-2009DeviceInstanceId HDAUDIO\FUNC_01&VEN_11D4&DEV_194A&SUBSYS_10280293&REV_1004\4&CEBEC42&0&0001Audio Adapter: NVIDIA GP108 - High Definition Audio ControllerAudio Controller Hardware ID: PCI\VEN_10DE&DEV_0FB8&SUBSYS_8C981462&REV_A1High Ukázat celý příspěvek

Jakou odpověď si představuješ na copy&paste sysinfo výpis? Kdo to má louskat.Pro analogové výstupy vzadu na desce pošli zvuk na kartu integrated High-Definition Audio, ovladače najdeš podle svého OS a modelu desky/sestavy na supportu Dellu.Návod jak nastavit výchozí zvukové zařízení najdeš na i youtube, pak už stačí jen seřídit hlasitost.

S ohledem na to, že je to deska Dell, tak je to zjevně nějaký PC značky Dell - podívej se na typové označení, dohledej si ho na stránkách Dell a tam najdeš určitě ovladače ke stažení vč. toho pro zvukovku.

nVidia je ovladač pro grafiku včetně zvuku. Ty ale potřebuješ ovladač pro ZVUKOVKU, což je asi něco integrovaného na MB.

PS: ten SoundMax je integrovaná zvukovka ... a taky asi máš USB mikrofon (což je další zvukovka). Pokud budeš používat ten USB mikrofon, budeš mít 2 zvukovky s dvojím nastavením. Mikrofon s 3,5" jackem bude v té SoundMax.Zvukovky v grafice si nevšímej, to je k něčemu jinému (repráky v monitoru).

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/s... Čítaj.Tam miesto aktualizácie cez Update, toto zariadenie odobral, ale NEREŠTARTOVAL, vybral však možnosť "Zistiť zmeny v hardware" a OS prehľadá a zistí nové zariadenie (zvukovku Intel) a zo svojich implementovaných ovládačov priradí ovládač. Skús to. Často pridá starší radič, ktorý funguje (do aktualizácie , kedy sa prepíše nejakým M$ bazmekom).

Sorry, na ten posledni odkaz od driverpack.io neklikej, je infikovany.

Zvuk se mi stále nepodařilo zprovoznit.Model mého PC je:DELL Precision WorkStation T3500OS:Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.1052 (2004/May 2020 Update)Při hledání ovladačů nacházím toto:https://www.dell.com/support/home/cs-cz/produc... Na té stránce jsou 3 ovladače pro zvuk, ale nejde tam zvolit Win 10.Zkoušel jsem instalovat pro Win 7 64bit, ale pro všechny instalace selhala.Můžete to prosím napsat jak pro blbého?Děkuji.

"DELL Precision WorkStation T3500"Hm zakládáte muzeum?Jinka: https://www.dell.com/support/home/cs-cz/driver...

Děkuji za odkaz, ale bohužel se instalace nepovedla.https://prnt.sc/1buixj7

Je možné, že už prostě pro tu int. zvukovku žádný nový ovladač pro W10 nenajdeš ...Obvykle ve W10 fungují ovladače pro W8.1 nebo i W7, někdy pomůže "Režim kompatibility" při instalaci.

Dobrý den,Děkuji za radu, ale ani v režimu kompatibity to nešlo nainstalovat.