» Poradna » Notebooky

Nefunguje zvuk při na televizi přenosu přes HDMI

Dobrý den,mám problém ohledně nefungujícího přenosu zvuku přes HDMI z ntb do televize. Obraz se funguje perfektně, zvuk bohužel vůbec.Jedná se o ntb Lenovo Ideapad Z50-70.Problém nastal včerejší aktualizací systému, do té doby šlo vše perfektně. Bohužel po dokončení aktualizace jsem povolil systému smazat zálohu, takže nemohu uvést počítač do stavu před aktualizací.Zkoušel jsem reinstal ovladačů grafické karty nvidia i intel, ntb má dvě karty - Nvidia GeForce 840M a Intel HD Graphics 4400. Podařilo se mi nainstalovat poslední aktualizaci ovladače pro Nvidii, ale pro Intel se mi nedaří nainstalovat žádná verze z posledních verzí ovladače dostupných na intel.com, vždy vyskočí chyba, že Instalovaný ovladač není pro tento počítač ověřen.Zkoušel jsem i nainstalovat novou verzi audio ovladače Conexant, nepomohlo. Zkoušel jsem ho i odinstalovat a nainstalovat Realtek, znovu bohužel bez výsledku. I když zde jsem narazil na nepříjemnosti, protože jakmile jsem Conexnt odinstaloval, po restartu mi ho ihned windows nainstaloval zpět a Realtek nefungoval. Nakonec jsem vypnul automatické aktualizace driverů a podařilo se mi počítač spustit s aktivním ovladačem od Realtek, bohužel to problém s HDMI nevyřešilo, naopak zvuk z počítače byl otřesný, proto jsem zase vrátil zpět Conexant.Našel jsme zde v poradně, i různě na internetu, že bude nejspíše problém v grafickém ovladači spíše než v audio ovladači a nejspíše by to měl být problém v intergované grafice od Intelu, respektive v jejím ovladači, nedokázal jsem ale ovladače nainstalovat, vždy vyskočí chyba, kterou jsem výše psal.V nastavení zvuku pro výběr výchozího zařízení je jen reproduktor a mikrofon Conexant.Přikládám foto Správce zařízení:https://imageshack.com/a/img924/4439/zRbGQD.jpgKdyby kohokoli cokoli napadlo byl bych nesmírně vděčný. Reinstal Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Aby ti zvuk přes HDMI (společně s obrazem) šel, potřebuješ příslušný driver. Ten nemá s driverem zvukovky (kupodivu) nic společného. Je naopak součástí driveru grafiky. Takže nainstaluj driver grafiky ze stránek výrobce. A zároveň ošetři, aby ti tam M$ opět nenacpal svůj generický driver prostřednictvím Windows Update.Až to uděláš, objeví se ti v nabídce přehrávání zvuku tato možnosthttp://abload.de/img/image038rks9w.pngPak ji stačí zvolit a zvuk přes HDMI půjde.

To jsem právě udělal, Nvidii jsem úspěšně aktualizoval, nicméně Intel nejde, vždy vyskočí tato chyba. Zkoušel jsem všechny 4 verze dostupné na intel.com Zkoušel jsem i ovladač ze stránek Lenova, vždy vyskočí tato chyba:http://abload.de/img/image038rks9w.png

Ten ovladač je zřejmě správný, ale bohužel není digitálně podepsaný - proto ti nejde nainstalovat.-------------------------------------------------Musíš povolit instalaci nepodepsaných ovladačů, pak už to půjde.http://www.1u.cz/2014/01/29/jak-nainstalov... (návod je sice pro osmičky, ale platí i pro desítky...)

Postupoval jsem dle návodu a pořád vyskakuje stejná chyba, zkoušel jsem dvě verze ovladače, nejnovější ze stránek Intelu a starší verzi doporučenou ze stránek Lenova

A dival jsi se uz do panelu zvuku zda-li uz tam prislusne zvukove zarizeni nemas, nez tu zacnes blbnout s ovladacema?

Samozřejmě koukal, jako první věc, než jsem začal řešit cokoliv dalšího.https://imageshack.com/a/img922/2979/Ksc7eF.jpg

Na tento postup jsem se dostal i při předchozím návodu, ono to je vesměs podobné jen pod jinými názvy v 8.1Problém to nevyřešilo, znovu se objevila hláška, ale nakonec to pomohlo, ale musel jsem odinstalovat Intel driver, vypnout tedy tu funkci digitálního podpisu a pak šel konečně ten prokletej driver nainstalovat. Fungovala mi ale až ta stará verze od Lenova, nejnovější ze stránek Intelu nic nevyřešila. Proto se dostávám k dalšímu problému, jakmile jsem odinstaloval tu nejnovější verzi s tím, že jdu zkusit tu starší, tak jsem umožnil restart počítači a jakmile naběhl, tak byla v počítači znovu nainstalovaná. Windows update jí tam sám zase dostal. Tak jsem to zkusil bez restartu a vyšlo to a i po dalším restartu, tentokrát již s tou starší verzí vše funguje.Proto mám poslední dotaz, dá se nějak permanentně vypnout windows update? Koukám, že pro starší počítače je spíš ke škodě než k užitku.Děkuji jinak za skvělé pošťouchnutí s vypnutím digitálního podpisu ! :)

Ano, už jsi zjistil, že nejnovější ovladač není nutně ten nejlepší - zásadní je přeci funkčnost!A Windows update ti stále idiotsky nutí svůj sice novoučký, ale jinak nefunkční generický ovladač.--------------------------------------------------------------Proto je dobré při instalaci originálního (staršího) ovladače odpojit internet - jinak při nejbližším restatu tam máš zase tu M$ mrdku zpátky...--------------------------------------------------------------Ale samozřejmě, je potřebné to ošetřit i do budoucna (=zamezit nechtěné aktualizaci driverů prostřednictvím windows update)https://www.howtogeek.com/263851/how-to-prevent-win... https://support.microsoft.com/en-us/help/3073930/how-to... --------------------------------------------------------------Protože pokud to neošetříš, situace se bude opakovat.Nicméně nyní už aspoň víš jaká je příčina a jak to řešit - buď za to rád...

A co se vypnutí WU týče, tak použij tuto utilitku https://www.sordum.org/9470/windows-update-block... -----------------------------Mám u tebe flašku....

Fantazie ! Děkuji moc !Pošli mi emailem adresu a pošlu ti nějakou drobnost, flaška by ale asi poštu nepřežila Ještě jednou děkuji a měj se pěkněDan

Nejdrive musis nainstalovat drivery na Intel GPU a az pak na nVidii.Samozrejme oba z webu Lenova urcenych pro tvuj nb a OS.