» Poradna » Notebooky

Nefunguje výstup pro sluchátka

Ahoj,po instalaci win10 mi nejde zvuk do sluchátek z konektoru. Nainstaloval jsem realtek, ale žádná změna a v nastavení zvukové karty se mi realtek vůbec nezobrazuje. o s tím?

Odpovědi na otázku

Někdy se stane že realtek ovladač není v panelech ale normálně ho najdeš v program files, zapni a mrkni co tam je špatně

V program files ho mam, ale jaksi nic s tím nelze dělat. Když to rozklikam, tak se mě to zeptaá, zda chci, ,aby tato aplikace prováděla změny na pc a dál se nic nestane

Ovladač, resp. špatný (nesprávný) ovladač.

Na ovladače jsem si také něco stáh a všechny jsou aktuální

Co to je "aktuální" ? Ovladače nejsou rohlíky. Takže je třeba mít ovladač který je napsán a odladěn pro konkrétní zařízení a konkrétní OS - žádný jiný. Pouze takový totiž bude funkční. Datum jeho vydání nerozhoduje, tím se řídí akorát blbý MS (čím novější ovladač, tím víc adidas).No ale třeba ti zase tolik nezáleží na tom aby ti to fungovalo, tak se můžeš dál tetelit nad svými aktuálními ovladači......

jo, rád bych aby mi to fungovalo, ale zřejmě ne každý je tak prudce inteligentní jako ty. Možná že že místo tetelení,bys mohl nějak použitelně poradit a ne tu dělat machry. Asi zřejmě nevím, jak zjistím správný ovladač. To bych se tu asi neptal. Tak si kousni do rohlíku a napiš, co se s tím dá dělat.

Už jsem psal, že stačí stáhnout a nainstalovat správný ovladač.Normální člověk si zjistí ve Správci zařízení Vendor&Device ID té svojí zvukovky (tím je ta ZK jednoznačně určena) a podle tohoto údaje si vyhledá ovladač (samozř. pro svůj OS) např. zde http://pcidatabase.com/

A ještě, poté co je ovladač nainstalován, je třeba zabránit aby tam zase MS nenacpal svůj generický (novoučký sic) - což se běžně děje, je to "vymoženost" W10. Protože by se situace opakovala...

ID jsem sice anšel,ale ovladač ne

Stahuješ ovladače přes realtek nebo přes stránku výrobce základní desky ? to je taky docela důležitá věc,

Na microsoft foru jsem čet, že si mám stahnout realtek a driver easy, to jsem udělal, ale k žádné změně nedošlo. Někde jsem četl, že mám přepnout zvukovou kartu z via HD, ale jinou možnost než via hd mi to nenabízí.

Takže první krok vymaž všechno co si natahal do pc, 2 krok už nikdy nestahuj ovladače s MS ale najdi si driver na stránce výrobce své základní desky, jakou máš ? třeba Asus jdi na stránku Asus a najdi ji tam zaškrtni OS a hlavně bit verzi a stahuj jedině takhle...

jenže na asusu trochu zaspali a os maji jen win7

Napiš jakou máš desku pošlu link

ST9500325AS

srandičky ? poslal si označeni HDD, já měl spíš na mysli třeba patici,platformu, a hlavně označení desky například ASUS RAMPAGE V EDITION 10 :) tahle to asi nebude co ?

a to zjistím kde?

Kde bych našel přesný název desky? Díky