» Poradna » Mobily

Nefunguje VoLTE, VoWiFi u TMobile - telefon Realme 7 5G

Zdraví, technický dotaz.Mám mobil Realme 7 5G (Android 11, 6+128GB), manželka ten stejný. Telefon podporuje VoLTE, VoWIFI.V telefonu jsme měli 16 let staré SIMkarty T-Mobile tarifní, které podporovaly kupodivu vzhledem ke stáří i 5G sítě.Volba VoLTE, VoWIFI není v mobilu v Nastavení vůbec vidět. Když se dostanu přes tajný kód vytočením *#*#4636#*#* do Phone info, tak oboje volby tam vidím vypnuté a zapnout nejdou.Na infolince TMobile i na prodejně u nich restartovali pro naše karty služby VoLTE, VoWIFI. Nijak se neprojevilo, stále nejedou.Vytáhnu z telefonu kartu TMobile a vložím místo ní kartu O2 Datamanie. V nastavení telefonu se hned volba VoLTE, VoWIFI zpřístupní a VoLTE je dokonce ve výchozím stavu zapnuto.Vytáhnu kartu O2, jdu na prodejnu TMobile, nechám si udělat úplně novou SIMkartu, vložím ji do telefonu, a hle: VoLTE, VoWIFI opět nefunguje, ani není v mobilu volba vidět. Volby nejedou vůbec, je jedno jestli jsem na 4G nebo 5G síti.Nějaké rady? Kdo máte tarif (ne na kredit, ne virtuála v síti) u TMobile, funguje vám VoLTE, VoWiFi? Na jakém telefonu?Díky.

Odpovědi na otázku

Poco M4, T-mobile, VoLTE i VoWiFi funkční

VoWiFi . potrebuješ byť na WiFi sieti, VoLTE - potrebuješ mať zapnuté data v mobile.Oboje VoWiFi i VoLTE je totiž DÁTOVÝ prenos.Možeš bežať na 4G, 5G, ale pokiaľ nemáš povolené dáta z mobilu - VoLTE ti nepôjde, ak nie si na nejakej WiFi - VoWiFi ti nepôjde.

Nicméně zapnout by to jít mělo vždycky. Ne že tam ta volba nebude vůbe dostupná.

Malo! Ale niekedy nezapne. Potom musí v Nastaveniach ich ručne povoliť.

Ony ty volby v Nastavení vůbec nejsou s tou kartou TMobile.
S kartou O2 tam jsou a zapínat jdou. Vše v 1. slotu, ve 2. hybridu mám SD kartu.

To je blbost .
Na iPhone který nemá aktivované data, volte funguje . Spoji hovor do 2s .

na VoLTE nemusis mit aktivni data...

Mám na tom tarifu neomezená data. Jsem připojen k WiFi.

Možná zresetovat nastavení sítí, aby si telefon k SIM sám od operátora stáhnul konfiguraci (ne přes konfigurační SMS,tu jejich technik nedoporučuje)

Díky. Teď jsem provedl v Androidu resetování nastavení sítě a nepomohlo.
Nemělo by se nějak vyvolat ze strany TMobile?

K pak nevím. U mně ( Samsung A40) pomohloprávě až reset nastavení sítí. Na straně TM to bylo vše zapnuté a pro SIM povolené, jen do resetu sítí telefon odmítal volte a vowifi používat i když v nastavení je měl zapnuté.

Bez problémů. Než jsem přešel k TM, tak jsem to testoval.Chodí nám to na víceméně všech Samsunzích a iPhonech. Dokonce jsem testoval i jedno Xiaomi a Huawei, ačkoli ze zemí páchajících genocidu zboží pokud možno nebereme. Fungovali.U Xiaomi bych se asi zajímal o to, odkud telefon pochází, zda je z české distribuce.

Mám Realme, ne Xiaomi. Telefon je z české distribuce z Alzy.

Xiaomi Mi 9T + firemní tarif + cca 3 roky stará SIMka a VoLTE i VoWiFi je funkční. A to i přesto, že data mi jedou přes druhou SIM (Kaktus, takže taky T-Mobile).

Bohužel to bez instalace alternativní rom nejde :( Sám jsem také hledal řešení, a až tohle pomohlo. Funguje jak Volte, tak Vowifi. Nebo ještě přepnout region na VN. Přidávám důkaz, že to funguje https://postimg.cc/gallery/LY7BZC7

S alternativními ROM mám celkem dost zkušeností, ale zatím mám telefon ještě v záruce, tak měnit nebudu, asi později.
To máte přesně model Realme 7 5G ?
Ten region VN myslíte Oblast Vietnam nebo něco jiného? To mi nepomohlo.

Mám Realme 7 bez 5G. Změnou regionu myslím vstup do engineer menu, a tam změnit region. Návod na to naleznete zde: https://forum.xda-developers.com/t/changing-a-region-of-a-...

Bohužel jedna se o mnoho problému a poznatků , které je potřeba vyzkoušet.

Dám pár příkladů . U známých kde mají T-mobile tak na jednom jim to funguje a na druhém ne , na stejném místě přes stejnou bránu internetu .
Další známy měl xiaomi nefungovalo to i přes tajné kódy . Až proběhl nějaký update , tak volal zež to začalo fungovat .

Mě doma zas nefungovalo částečně o2. ( i v práci ) . Nepomohlo nic .Dával jsem vinu operátorovi .

Vodafone mě všude běží bez problému .

Zkuste v nastavení routeru internetu vypnout firewall a vypnout a zapnout router .
Známému to třeba blokoval operátor internetu. (Wi-Fi připojení ) .
Třeba přes DSL to funguje dobře.
Zkuste dát do továrního nastavení telefon nebo nahrát jiný firmware .

Nastavení routeru :

Pokud se vám ve vaší Wi-Fi sítí nedaří aktivovat připojení přes Wi-Fi calling tak bude problém v routeru – ten musí umožnit IPSec a NAT Traversal a minimálně alespoň 100 kb/s. U některých routerů pomůže zákaz funkce SIP ALG – což bude (pokud vůbec) ukryto kdesi v pokročilých nastaveních routeru. Zkusit můžete ještě zajistit port forwarding pro UDP porty 500 a 4500 (což mimochodem například právě u Deco m5 možné nastavovat není).

wtf ? 99% pripojek je zcela ok, nic neni a casto ani nejde nikde nutne nastavovat... problem je zcela jinde. A zrovna zminovane Deco je zcela bezproblemove neni li nejaky bug na strane ISP. Za me sem nezazil sit / pripojeni, ktere by zaskrtilo VoWifi a to sem byl pripojenej fakt asi pres vsecky mozny typy routeru a modemu a nebylo potreba resit nic v nastaveni A proto aby vse fakt valilo jak ma beru telefon od operatora a mam svatej klid. Jasne ze ne kazdemu to vyhovuje, nefunkcnost na xx pristrojich z volneho dovozu je jen o domluve se s vyrobcem, u nas kdyz zacinalo VoLTE tak po roce jej umelo 20 pristroju, v Indii asi tak 220... Ale hrat si na frajera kdyz ses v mizernem pokryti a VoWifi je casto jediny zpusob jak si zavolat z domu neni idealni...

Nefunguje ani VoLTE a to WiFi nepotřebuje. S kartou O2 to funguje.Firewall u pevné přípojky je nesmysl. S kartou O2 to funguje.Telefon do továrního nastavení dávat nebudu, mám tam přes 300 aplikací. Manželce to dělá také a ve fórech na internetu lidem také.

No tak nevím na co si stěžujete . Nic nechcete dělat a vše je v pořádku . Tak si kupte telefon přímo od operátora. Ale to zas asi taky nechcete . Tak buď chci používat Wi-Fi volání nebo ne …a nemusíte spekulovat a vyvracet lidem názor . Váš telefon to prostě nepodporuje operátor a tečka .

to je/neni o telefonu ale o SW/FW a ne/ochote operatora... ale ano, cesta vede "bohuzel" pres operatora kdy pokud by byl problem na jeho strane / na pristroji jim dodany, tak se jim to da omlatit o kvetak... ale i tam bohuzel kdyby to byla nejaka ducharina pocitat s doporucenim tovarka... to doporucuje i vyrobce, osobne sem na nej dal jen jednou a pak uz nikdy. nevedlo to vlastne nikam / problem to nevyresilo.

No a co, že tam máš přes 300 aplikací, po továrku si je prostě stáhneš/nainstaluješ a pokud jsi zálohoval jejich nastavení, tak u převážné většiny bude obnoveno i jejich nastavení.

bohužel tmobile podporuje jen nejake telefony. nokia 7.2 nejde protoze ho tmobile neprodava a tak jsem si vzal od nich samsung a22 5g a u nej to jde

potvrzuji ze prastare nokie byli OUT, super kdyz mas kamose co je tak dementni ze si veme radoby vysnenou nokii a doma skoro nema signal... a VoWifi nic takovemu muzes jen psat sms / messengery.

ta nokie proti tomu samsungu je zihadlo

doma nemám signál u zadneho telefonu - stary barak metrové zdi

Opět řešeno s TMobile. Takže TMobile vidí u BTSky routování hovoru přes VoLTE. Takže VoLTE je defaultně zapnuto a funkční, ale nejde v mobilu zapínat/vypínat. S VoWiFi si zatím neví rady. Budou mě kontaktovat v řádu 2 dnů.Kdyžtak to přes ně zkusíme nahlásit na výrobce telefonu pro případnou úpravu firmware. V posledních letech se objevilo v ČR dost oficiálních telefonu Realme, a nedělá to v síti TMobile jen ten model Realme 7 5G.

Prostě si tam dejte alternativní rom... O záruku nepřijdete.

Ty alternativní ROM trpí dlouho různými chybami, což mám za desítky let odzkoušeno, a dlouho se odlaďují. Už jsem je dával snad na 20 různých zařízení od telefonů po TV Boxy od doby Androidu 2.4.Až na tu nefunkčnost VoLTE, VoWiFi je ten telefon s oficiální ROM naprosto úžasnej a bezproblémovej, takže se mi zatím opravdu do toho nechce, max až třeba se nebude oficiální ROM aktualizovat a bude zastaralá.

Většina chyb byla už opravena. Na R7 jsem nenarazil jen na problém s USB audiem.

Poslední info ze strany TMobile. Telefon není z oficiální distribuce TMobile, neprováděli jsme na něm naše úpravy ve firmware. Funkčnost vám nemůžeme zaručit.Zkusil jsem je aspoň pošťouchnout, jestli oni dokáží kontaktovat výrobce telefonu, aby opravil firmware on. Což mi ale neslíbili.

Tak jsem to nahlásil Indovi na infolince Realme, tak uvidíme.

U VoLTE i WoWIFI je nutné aby funkci podporoval přímo daný typ telefonu pro konkrétního operátora. Proto po vložení SIM T-Mobile volby VoLTE i WoWIFI nejsou aktivni jelikož tento telefon nemá podporu pro T-Mobile. Situace je u každého výrobce i typu telefonu různá a těžko se s tím něco dělá když nechcete experimentovat s alternativními ROM nebo software telefonu nějak nestandardně upravovat, odblokovávat kódy s nejistým výsledkem. Každopádně to zda váš konkrétní kus telefonu má onu podporu vám sdělí operátor. Ale jak píšu jsou i kousky co běhají bez přímé podpory a taky jsou kousky co musí mít přímou podporu operátora (typicky telefony z jeho nabídky).

U Xiaomi / Redmi stačí vyťukat *#*#volte#*#* a potvrdit (místo volte si doplň číslice). To samé pro vowifi.

VoLTE - Dial *#*#86583#*#*

Dear Customer, Greetings from realme Europe! Thank you for reaching out to us. We really appreciate your time and patience.In response to your query; we would like to inform you that your device realme 7 5G Volte with T mobile in Czech Republic is not supported. Further, thank you for highlighting this issue to us. Thank you!realme customer supportLink:https://www.realme.com/eu/support

Hmmmm... pekné..... takže T-debili ti predali non-Europe mobil? Zober si vyjadrenie výrobcu a otrep im to o hlavu - pokiaľ si zaň zaplatil majland - máš nárok na odstúpenie od zmluvy (predajca/operátor ťa KLAMAL), alebo máš nárok na poriadnu zľavu z ceny mobilu (mobil nespĺňa parametre a funkcie, ktoré predajca/operátor verejne deklaruje) - a tiež je to na podnet pre ČOI - predajca/operátor predáva výrobok, ktorý nespĺňa deklarované vlastnosti a NIE je určený pre európsky trh.

xXx si naruseny? Kde on pisal, ze kupoval u operatora? Praveze nekupoval. Ale to by si ako cobolak musel aj kus citat

Skôr TY si narušený. Práveže nenapísal, že nakúpil pod rukou - teda logicky kupoval u predajcu/ operátora. To by si aj TY musel trochu pohnúť rozumom - teda - ak ho v máš v hlave!

Mobil byl určen pro český trh, kupován byl v Alze. Je rok a půl starý, ještě v záruce.

Tazatel jasne pisal, ze je telefon kupeny v alze ale ty hned musis zacat kydat na operatora. Ano vzdy je na chybe operator len ty si svaty?? sam si ukazal ze si cisty cobolak

A strejda Google vám nefunguje? Místo obepisování Realme stačilo Googlit, dokonce jsem vám i poslal návod, který jste evidentně nečetl... Pokud máte problém se čtením, tak vám to tu napíšu ještě jednou (a velkým písmem)1. STÁHNETE A EXTRAHUJETE TENTO PROGRAM https://mega.nz/file/dUkSxSQS2. OTEVŘETE NA POČÍTAČI SPRÁVCE ZAŘÍZENÍ3. KLIKNETE NA NÁZEV POČÍTAČE, AKCE, PŘIDAT ZAŘÍZENÍ4. VYBRAT ZE SEZNAMU5. SÍTOVÉ ADAPTÉRY - MICROSOFT6. VYBERETE MICROSOFT KM LOOPBACK (TEST)7. NA MOBILU VYTOČÍTE *#9434#8. STISKNĚTE "AUTHTOKENDECRYPT"9. OTEVŘETE SPRÁVCE ZAŘÍZENÍ A ODSTRANTE VŠECHNA SÍTOVÁ ZAŘÍZENÍ VČETNĚ WIFI PŘIJÍMAČE (S ETHERNETEM NEFUNGUJE)10. OPIŠTE DO PROGRAMU IMEI A TOKEN KTERÝ SE VÁM VYGENEROVAL11. KLIKNĚTE NA GENERATE TOKEN12. VYGENEROVANÝ TOKEN OPIŠTE ZPĚT DO TELEFONU A DEJTE DECRYPT13. VYTOČTE *#3954391# A PAK *#391#14. V MENU VÝBĚRU REGIONU/OPERÁTORA VYBERETE T-MOBILE CZ (TM CZ/TM EU)15. DÁTE OK A TELEFON SE RESTARTUJEDoslova mi to zabralo 5 minut hledání.Tohle přepne variantu na T-Mobile verzi a reinstaluje firmware (data se nesmažou). Omlouvám se za CapsLock...

Díky. Toto se mi zdá jako celkem citelný zásah do přístroje z hlediska záruky a možná i funkčnosti v mobilu všeho kolem sítí. Zatím si to tedy nechám, jak to je bez VoLTE a VoWiFi. S tímto a s alternativními ROM se budu zabývat, až telefon nebude v záruce a nebude dostávat aktualizace od výrobce.--------------------------KONEC

Zdravím.
Mám ten samý problém s T-mobilem.
O2 i VF volte funguje.
Taky mám realme 7 5G.
Volte prý bude funkční po aktualizaci na Android12.
Naštěstí v těchto dnes aktualizace začala chodit.
Takže vydržte.

Se divím, Realme 7 5G nemělo dostat Android 12, ze 7. řady jenom verze Pro. Že by něco změnili soudruzi v Číně?

Celá 7dmičková řada má ještě dostat A12.

Dnes mi na mobil dorazil oficiální stock Android 12, ale bohužel u TMobile SIMky stále nefunguje.

Když vezmu všechna pro a proti, tak vzhledem k tomu, že: ....Telefon je relativně nový, dostává aktualizace od výrobce. Tento týden aktualizoval na Android 12. Telefon je v záruce.V tom případě zatím oželím VoLTE a VoWiFi u Tmobile. Systémové zásahy a případně změny ROM budu dělat, až telefon nebude v záruce a nebude mít update od výrobce.Kromě nefunkčního VoLTE a VoWiFi u TMobile se mi zdá telefon ideální střední třída, naprostá spokojenost.V Androidu 12 se objevila i volba virtuální RAM 2-5 GB z úložiště, tak zkouším.

Nikde jsem se tu nedocetl, jestli pri vlozeni SIM T-mobile do jineho telefonu, je VoWifi a VoLTE dostupne. Tim bych vyloucil chyba tlefon nebo SIM. Resil jsem podobny problem - tarifni SIM T-Mobile mi nepodporovala VoWifi na zadnem telefonu. Problem byl v tom, ze telefonni cislo bylo v minulosti prevedeno od jineho operatora a v siti T-mobile nebyla radne zaregistrovana. Technik z T-mobile resetoval nastaveni SIM a pote vse fungovalo. Snad to pomuze.

Toto vyzkouším, ale moc teď nestíhám.Mám doma ještě Xiaomi snad verzi 7, ale v něm Kaktus, ten zatím asi VoLTE nepodporuje, takže nejdřív do něj zkusím O2 Datamanii (ta mi s Realme 7 5G VoLTE i VoWiFi jela), jestli VoLTE funguje, a pak tam dám tu TMobile kartu.

Tak zatím jsem bohužel nepochodil.Doma mám ještě mobil Xiaomi Redmi 6, ale ten patrně VoLTE a WoWiFi nemá, protože se mi to neukázalo ani při vložení O2 Datamanie karty, která na Realme 7 5G podporuje VoLTE a VoWiFi.Ještě zkusím časem dceřin Xiaomi Redmi 8, jestli mi ho půjčí.

Mám úplně stejný problém, ale s Realme 8 5G.... Po upgrade UI 3.0 a Android 12 je sice VoLTE a VoWiFi přepínač viditelný a aktivní, ale funkce stejně nefunguje. Na technickém oddělení TMCZ bylo sděleno, že tento telefon operátor nepodporuje. Předtím na VDF bez problémů... Tím řešení problému u TMCZ končí a štve mě čím dál víc, že spojení hovoru trvá i půl minuty - odpolední od LTE/5G do 2G a následné spojení hovoru... Je to peklo...

Mně to bohužel potvrdil i výrobce telefonu, s kterým jsem to řešil, že není kompatibilita VoLTE a VoWiFi Realme s TMobile sítí.