» Poradna » Mobily

Nefunguje volání + SMS zahraničních účastníků

Po dlouhém boji a mnoha problémech jsem zjistil, že můj Xiaomi Redmi 10 2022 (TM) nějak "zahazuje" veškeré SMS i hovory. Dnes po hovoru s technikem TM mi bylo samozřejmě řečeno, že u nich je vše OK a že pokud je chyba, tak, je to nejčasttěji u xiaomi. Komunikaci jsem oživil pomoci manželky tel (xiaomi) ale u VDF. Technik doporučil výměnu SIM. Než začnu manévry nenapadá někoho nějaké nastavení které nevidím? Já volat + SMS do ciziny můžu. Konkrétně se jedná o Rakousko, kdy potřebuji hlavně potvrzovací SMS do programu.

Odpovědi na otázku

Jaké hovory a SMS zahazuje? Příchozí ze zahraničí?

Příchozí od zahraničních volajících dle názvu vlákna tzn. cizinec z ciziny se mi nedovolá + mi nepřijde SMS + potvrzovací kód ze zahraničního serveru. Konkrétně nutně potřebuji Rakousko. Já se rakušákovi dovolám i mu pošlu SMS.

To je dost divné, telefonu je naprosto ukradené, odkud hovor nebo SMS přichází. Začal bych každopádně tím, že bych strčil SIM do jiného telefonu, jestli to opravdu dělá telefon. Jinak Xiaomi má různé filtry zahraničních čísel, ale globálně blokovat pouze zahraniční čísla a ještě k tomu i SMS, to fakt neumí.

To jsem si myslel do středy taky, TM podpora mne nutí prvně vyměnit SIMku která je 1.5 roku stará a já jsem ve stavu, že potřebuju telefonovat a ne přematlávat vše na novou sim

Přematlávat vše na novou SIM? Co konkrétně bys na SIM chtěl přematlávat, vždyť na SIMkartě nic není. Prostě starou zahodíš a vložíš novou. Bez toho nic nezjistíš.

Nemůže to být nějaké blokování určitých služeb v síti? Podle popisu to na to úplně nevypadá (podle všeho nelze blokovat příchozí zahraniční hovory, když je telefon v domácí síti)... Takhle by se to chovalo na zahraniční kartě, která je v CZ v režimu roamingu a má aktivováno "Blokování příchozích služeb v roamingu ".Zdroj: https://www.idnes.cz/mobil/mobilni-operatori/v... ale pro jistotu bych zkusil magický příkaz "zruš veškeré blokování", případně otestovat stav blokování:Ze svého telefonu vytočte kód #330*blokovací heslo# (mělo by odblokovat vše).Výchozí blokovací heslo bývá 0000https://www.vodafone.cz/pece/telefony/nastaveni/b... https://www.idnes.cz/mobil/mobilni-operatori/v... Popis kódů platí v sítích všech operátorů. Někteří výrobci mají ovládání blokace někde v menu telefonu. A někteří operátoři mají ovládání blokace v zákaznickém portálu (Můj Vodafone atd.)

...no a ještě je tu ta možnost, že telefon je "příliš chytrý" a blokaci zahraničních čísel dělá sám - pak by to ale mělo jít vypnout někde v nastaveních (obecných nastavení zabezpečení, nebo volací aplikace). Případně to může dělat nějaká aplikace, která má pomoci s odmítáním telemarketingu a podvodných volání - opět se podívat do jejího nastavení.