» Poradna » Notebooky

Nefunguje většina kláves notebooku

Zdravím, píšu ohledně častého problému u notebooků a to nefungující klávesnice. Mám notebook MSI GE70 s Win7. Jednoho krásného dne ale z ničeho nic přestal fungovat touchpad. Problém jsem neřešil, jelikož používám externí myš. Po dalších pár dnech odešla i klávesnice (je možné, že po nějaké aktualizaci - nejsem si jistý) respektive dostanu se do Biosu, ale při zadávání hesla už musím použít softwarovou. Zajímavé je například, že funguje funkční tlačítko jasu obrazovky a pár dalších. Částečně se problém vyřeší, pokud PC uspím a probudím - to klávesnice funguje. Externí jde též bez problému. Nějaký návrh jak postupovat? (Mimochodem poradnu jsem prošel, ale uspokojivé řešení nenašel.)S pozdravemMiroslav Krejčí

Odpovědi na otázku

Začni tím, že zjistíš zda se jedná o HW nebo SW problém.Bootni nějaký live linux a klávesnici vyzkoušej tam. Pokud se závada neprojeví, můžeš HW problém vyloučit a zaměřit se na opravu Windows.V opačném případě budeš muset vyměnit klávesnici.

Mám úplne ten istý problém... neviem čo mám urobit? skúšam všetko možné aj nemožné... prebehli my aktualizácie a teraz my nejde čast písmen na klávesnici.

Prosím dneska jsem zapnul notebook, a nejede mi klávesnice, nevíte někdo co s tím?

A nemáte ji jen deaktivovanou? U některých notebooku to tak bylo, co si pamatuju…

Ne to určitě nemám, ani nesvítí, a u mého notebooku se klávesnice vypnout nedala…

Tak to asi nebude problém, který si jen tak vyřešíte doma, já jsem si nechal opravovat počítač u pocitacovapohotovost.cz, mají svoz po celé republice zdarma, mám to do Prahy daleko, takže jsem jen předal zásilku messengerovi.