» Poradna » Ostatní

Nefunguje v jQuery vyjímka

Ahoj.poradí někdo proč tahle vyjímka nefunguje? Myslel jsem, že pokud neexistuje soubor page.html, načte se soubor error.html. Ví někdo?try {$( "section" ).load("page.html");}catch (e) {$( "section" ).load("error.html");}

Odpovědi na otázku

$("section").load("page.html", function(response, status, xhr) { if (status === "error") { $( "section" ).load("error.html"); });

Díky. Já hledám spíš odpověď než samotné řešení.

Tvé řešení nefunguje, protože ten kód žádnou výjimku nevyvolává.

Dík a jde to napsat tak, aby vyvolal tu vyjímku?

A k čemu by to mělo být dobré?

Třeba k tomu, aby se nevypisovala chyba "Failed to load resource: the server responded with a status of 404 (Not Found)"

A to moje řešení to vypisuje?

Ano, taky to vypisuje.

Ono to totiž vůbec nedává smysl. Pokud se odešle na server požadavek a ten vrací 404, tak je už jen otázka prohlížeče, jestli to zobrazí někde v konzoli apod. a to se ovlivnit nedá a ani by to nedávalo smysl.Řešením je jedině toto řešit přímo na serveru, který by posílal error stránku, pokud požadovaná neexistuje (podle mě mnohem lepší řešení, než přes jquery)

Navíc to hází nějaký SyntaxError :(

Jo, chybí tam jedna složená závorka.