» Poradna » Web a internet

Nefunguje UTF-8

Dobrý den. V PSPadu když napíšu <meta charset="UTF-8">Tak mi přestanou jít háčky a čárky. Nevíce co s tím? Na začátku mám samozřejmě <!DOCTYPE html>

Odpovědi na otázku

Co s tím... Nikdo k tobě nevidí, co tam máš špatně. Zkus jiný editor.

nastavit správně formát souboru na utf-8 - nejspíš bude Windows 1250

> Nevíce co s tím?Mozno vieme, nastav si dokument v PSPadu na UTF-8 a ukladaj to pod UTF-8.

Neni na to kdyz si nekdo plete definici pro zobrazeni se skutecnym formatem souboru, pak to takhle dopada. Jeste dostuduj co je to BOM, ten kdyz chybi napriklad v CSV, tak ho Excel otevre zmrsene.

už funguje díky