Nefunguje USB disk

Na počítači s Win 2000 mi přestal fungovat USB disk A-Data PD1.

Po zasunutí se objeví jako další písmeno, ale :
- Total Commander hlásí "Jednotka nenalezena"
- Tento počítač --> Naformatovat --> " V jednotce není disketa "
- Spec.formátovací nástroj HP USB DISK STORAGE FORMAT TOOL
hlásí " There is no media in the specified device "
- Správce zařízení pozná Velkokapacitní paměťové zařízení USB ... pracuje správně

Prosím o radu, zda existuje program a postup, kterým se dá takto poškozený USB disk opravit.
Předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Každý USB disk skôr či neskôr odíde.. majú obmedzený počet zápisov a čítaní... preto USB disk nie je vhodný na zálohovanie. Ak ti nejde o záchranu údajov, nerieš to... kúp nový... dnes sú takmer zadarmo.

no mě po čase začal zlobit Sony MicroVault 2 GB - jinak hezký, malý a rychlý. Po nějaké době nešla smazat část dat, zůstávaly tam fragmenty, po snaze ho naformátovat oficiálním softem problém, pak se začal sám odpojovat (i v linuxu). Nakonec bez problému vyreklamován.
Takže bych zkusil na jiném pc nebo OS, pak případně reklamaci (je-li v záruce).

PS: zajímalo by mne, který blbec přišel na onen úžasný nápad, dávat poutko na víčko flašky - místo víčka ztratím rovnou flašku a zůstane mi jen víčko - super

...to s tím poutkem si my vzal z huby a navic to nazvou "klíčenkou"