» Poradna » Ostatní

Nefunguje USB adaptér

Dobrý den, dnes jsem si koupil Bluetooth USB adaptér od Gembirdu. Tak jsem nainstaloval ovladače které jsou napsané na obalu od výrobku a nic. Mám připojený adaptér do USB ale připadne mi jako by tam nebyl. Když otevřu Správce zařízení tak ho tam vidím, ale s nějakým errorem (žlutým trojúhelníkem). Prosím, nevíte co s tím? Předem díky za radu.

Odpovědi na otázku

Ty ovladače jsou pro W10?

Jojo na obalu je napsaný Windows 10

Obvykle bylo nutné NEJDŘÍV nainstalovat ovladač a až pak to tam zastrčit. Pokuds to udělal obráceně, zkus to zastrčit, odinstalovat, vytáhnout, restart, znova nainstalovat a zastrčit.

To jsem všechno zkoušel.. Teď jsem to zkusil bodnout do jiného PC (Win 7) bez jakýchkoliv instalování driverů hned to začalo fungovat. U mě to je jako kdyby to tam zastrčený nebylo.

Ostatné zariadenia PC vidia? Pošli screen správcu zariadenia. Aj mne ukazuje žltý výkričník u Bluetooth RFCOMM, ale inak zariadenie/BT funguje

https://ctrlv.cz/cdMFJe to to Other Devices. Na druhém pc s W7 funguje bez driverů jen jsem to tam strčil. Jinak před chvílí tam bylo Bluetooth a to stejný že to nefunguje pod tím, tak jsem dal aktualizovat ovladač v tom správci zařízení no a nešlo to tak to najelo do těch Other Devices

když zkusíš vyvolat aktualizaci driveru přes windows update tak taky nic?

Nefunguje to no.

Ještě můžeš zkusit přední/zadní USB, USB2/USB3, asi to nepomůže, ale nic nezkazí. Nejdřív bych to ale vždy odinstaloval + restart.Pak taky v UEFI je nějaké nastavení pro USB "legacy support", když jsem to vypnul, přestala mi fungovat klávesnice, nejspíš to s tím nesouvisí, ale zkouška nic nepokazí.