Nefunguje tlačítko windows

Dobrý den, na pc u rodičů přestala fungovat ikona windows, nefunguje ani tlačítko windows na klávesnici. Takže pc se musí vypínat stiskem ctrl+alt+del. Ani tato možnost vždy nefunguje stoprocentně, někdy se pc sekne a jde vypnout pouze stiskem vypínače. Vlastně jediné co na pc jde dobře je internet, ostatní aplikace nejdou otevřít, celé se to seká. Pc nejde ovládat dokonce ani ze vzdáleného přístupu z mobilu.Pc začal mít problémy nejspíše po nějaké poslední aktuakizaci windows ale nevím přesně kdy, protože tam nebydlím.Prosím o Vaše rady.

Odpovědi na otázku

ideální možnost bude čistá instalace windows

Odvézt do servisu, nebo si objednat na opravu někoho, kdo tam bydlí poblíž.

Jsou dvě možnosti jak se to stalo - buď se rozbily Windows nebo zlobí hardware. První náhled by dala analýza systémového logu windows. Nejdřív se musí vyloučit vada hardwaru a teprve až když to HW na 100% není se dá řešit windows (pokud začneš opravovat win na vadném HW, tak nic nevyřešíš a akorát to ještě víc rozbiješ). Pokud by to byl problém Win tak jsou v podstatě tři možnosti 1. vrátit bod obnovení do doby kdy to jelo OK2. pokud tam není poslední build Win, tak na ten poslední build zkusit zaktualizovat ručně3. celé to smazat a nainstalovat nanovo

Co z HW by mohlo způsobovat tohle chování?

Např vadné nebo fixlující sektory na disku v oblasti kde jsou uložené Windows

A proto by mu nefungovalo tlačítko?

Mel jsem stejny problem po nejake aktualizaci. Pomohlo opraveni systemovych souboru. Muzes to taky zkusit.Spust Prikazovy radek jako spravce (!) a zadej:dism.exe /Online /Cleanup-image /RestorehealthA pote zadej:sfc.exe /scannowPo restartu zkus, jestli se to vyresilo.

Občas je za tím jen prkotina jako je zaseklé tlačítko na klávesnici. Zkusil bych ji odpojit, jestli nepřijde k rozumu. Ale jinak bod obnovení, nebo ona oprava systému. Předpokládám, že do správce procesů jste se díval, jestli vám něco něvyžírá procesor, případně mrknout do protokolu událostí systému, jestli si na něco zajímavého nestěžuje.

Evidentně si tam rodiče natahali viry a jiný malware z širokého okolí. V tomhle stavu je opravdu jedinou spolehlivou cestou čistá instalace.