Nefunguje spuštění PC

Ahoj, mám sestavu starou přibližně 4-5 roků.Msi 970 GamingAMD FX 8320EMsi R9 380 GamingRAM Corsair 8GB KIT Ddr3 2133MHz CL11 VengeanceProblém je takový, že po zapnutí PC se roztočí větráky i chladič na procesoru, roztočí se i svítí grafická karta a deska též svítí. Na monitoru se neukazuje ale žádný výstup. Bohužel nemám možnost do této desky zapojit monitor jelikož pro to nemá konektor. Ale spíše to vypadá na špatný procesor jelikož hardware běží "napůl" zkrátka vždy když bootoval alespoň začal hučet a bylo poznat že něco dělá. Nyní jsou slyšet jen ty větráky a ani nezačne zvuk že by bootoval. Mohl by to být procesor?Předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Spíše, než CPU, tak by mohl být vadný zdroj či deska. Upřímně jsem se ještě nesetkal s mrtvým procesorem, leda, že ho někdo odpálil.

Ne, procesory opravdu běžně neodchází. Tohle bohužel nejde diagnostikovat jinak, že že budeš postupně měnit komponenty. Začal bych zdrojem, co máš zač?

Je to spíše Board, nežli CPU. CPU jsou poruchové minimálně... pokud jsou chlazeny správně.

Může to být i grafika..

A PC po spuštění 1x pípne (BIOS beep codes)? Vyndej grafiku a jestli se rozpípá víc, tak začni hledat - jen zdroj, deska, CPU a pak přidávej komponenty a poslouchej pípání.Pokud nepípne, tak možná zdroj, ale jinak MB = sběrný dvůr. Před vyhozením MB se ještě koukni po kondíkách, jestli nejsou nafouklý. Pokud jo, tak je (nech) vyměň a chvilku ti to zas možná pojede.

Právě že nic nepípne. Zkusil jsem odebrat postupně RAMky a pak je vyndat úplně a žádné pípnutí. Zkusil jsem vyměnit i kartu ale bez výsledku.

Zdroj mám také starší Fortron FSP600-50ARN.

Zkontroloval jsem kondíky a zjistil jsem že jsou 4 větší než ostatní. Mají být všechny stejně velké? Je to v okolí napájení procesoru.

tak ked vyberies grafiku a/alebo ramky a doska nepipa, tak je pokazena, pripadne nemas repracik :) Grafiku daj do ineho PC a ked pojde, je dobra. Vyskusaj druhy zdroj v pokazenom PC a ked nepojde, tak to zahod a kup novy.