» Poradna » Počítačové sítě

Nefunguje síťový disk přes Wifi

Zdravím, prosím o pomoc s nastavením sítě. Nejsem síťař ani amaterský, nicméně nechápu jednu věc a potřeboval bych radu.Mám u sebe následující:Z anteny na střeše vede kabel do routeru (hlavní rozvod v baraku) odkud vedu kabel do hlavního PC, který má zapnuté sdílení disků a kabel do "garáže". V garáži mám další router skrz něj se připojuju přes NB do sítě. Jenže tady nastává kámen úrazu, vezmu UTP kabel, píchnu ho do routeru v garáži vše nastaveno na DHCP a je vidět síťový disk na hl. PC. Když ale kabel vytáhnu a připojím se do TP-LINKu přes Wifi, za boha se nedostanu na síťový disk a nechápu proč, opět mám vše nastaveno na DHCP. Vše W10 Pro.Otázka zní router nebo Win nějak blokuje sdílení přes Wifi? Nebo jaké nastavení mám zkontrolovat? Vím, že by vyřešilo, kdybych měl NB trvale zapojenej kabelem do routeru, pak vidím disk, ale občas potřebuju NB v autě bez kabelu přes wifi a potřebuju vidět na síťový disk. Díky za každou radu.

Odpovědi na otázku

Ten router v garáži musíte mít nastavený v režimu AP, nikoliv router. Podívejte se, jak ho tedy máte nastavený.

Teď jsem ho přepnul na režim AP a funguje to! Díky moc, chci se jen zeptat, jak se AP tváří v síti, protože teď mu nefunguje původní IP adresa a přes Wifi ani přes kabel se do něho nemůžu dostat.

Pravděpodobně jste mu nastavil, aby získal svou IP adresu od DHCP serveru. Takže se podívat do toho "hlavního" routeru, jakou mu přidělil IP adresu.

Pravděpodobně má IP od toho vrchního routeru. Je třeba s kouknout tam, jakou mi přiřadil IP, nebo se kouknout na stránky tp-linku, jestli nemají utilitu na vyhledávání routeru a jeho adresy v síti ( podobně jako to má Asus).

Co tu furt melete, stačí se podívat do posledního příspěvku, už to má dávno vyřešeno. Stačilo přepnout druhý router do do režimu AP.

Stačí si to přečíst ještě jednou. Říká, že AP pomohlo se sdílením, ale zároveň se ptá, jak se tváří v síti, protože se do něj teď nedostane (předpokládám do nastavení)

Teď se do něj nejspíš dostaneš přes defaultní IP-adresu, kterou má na LAN portu z výroby a je dokonce možné, že je z jiného rozsahu, než používá tvůj hlavní router, tedy si na počítači možná budeš muset na síťové kartě nastavit dvě síťové adresy.

Jaká je ta adresa, přes jakou jsi se předtím dostával do administrace, a jakou adresu teď má počítač?

idem hadat, lebo som to nepochopil. V garazi mas router tplink - tak tento router vypni DHCP, zmen mu IP aby nekolidovala s "hlavnym routrom" a kabel pichni do LAN portu.

Já právě kabel vůbec používat nechci. Chci vidět na síť. disk pouze skrz wifi. Ale do teď to nešlo, jakmile jsem přepnul router v garáži do režimu AP vidím přes wifi vše v síti.

Protože předtím to byly 2 sítě - teď jen 1.

Jo díky moc! Až teď jsem si to uvědomil, nastavení na AP pomohlo přesně tak, jak jsem potřeboval. Díky!