» Poradna » Notebooky

Nefunguje ramka v notebooku

Dobry den mam notebook acer travelmate 5760 ZG. A koupli jsem si 4 gb ramku znacka hynix na frekvenci 1600 mhz. Druhou ramku mam micron na frekvenci 1333 mhz. Notebook mi nenajede pouze vidim cernou obrazovku. Bude to ramkou? Myslite si ze ramka samsung na 1066 mhz a micron bude uz fungovat. Nevim si s tim rady. Zkousel jsem prehodit ty ramky ale neslo to. Napiste mi jestli si mam tu samsung ramku koupit. Predem dekuji za odpoved

Odpovědi na otázku

zkošel si vyndat starou a nechat novou a stejnak ti to nefungovalo?mno v tom případě bych to zkusil vrátit tam kde si to koupil a jestli budou ochotny vemou ti to zpatky a kup stejnej typ ramky se starou pak to bude fungovat ono notebook a stolni pc je něco jiného ve svém smyslu u stolního by to nebyl problém tam by maximalne ta nova ramka fungovala ale za cenu že by šla na stejne frekvenci a časovani jako ta pomalejší u notebooku to je jiné,ale mohu se plest

s notebook RAM je to vždycky trochu problém. Ono se bohužel nedá říct od stolu, zda to bude fungovat, pokud to už někdo nezkoušel. Třeba Kingston ti na webu podle modelu notesu zjistí kompatibilní RAM a ty by fungovat měly, ale jinak je to risk.Prostě to chce nejdřív vyzkoušet - u rozumných eshopů to jde domluvit.

Neznám ten model notebooku, ale co když je deska limitovaná max. 4 GB RAM?

A co máš za OS? 32 bitový nebo 64? :)

Koukám, že by měl podporovat max. 8 GB, takže v tom problém nebude.