» Poradna » Počítačové sítě

Nefunguje připojení k internetu

Dobrý den,

dnes mi z ničeho nic přestalo fungovat připojení k internetu. Používám kabelové připojení a i když je ethernetová zástrčka správně zapojená a kabel není nijak zpřelámaný, připojení nefunguje. Přesněji, počítač registruje, že je zástrčka připojená, takže spojení by mělo být fyzicky OK. K nabídce ale nejsou žádné sítě a systém se zkrátka nemůže připojit k internetu. Na stolním počítači mi ale připojení normálně běží, takže chyba by neměla být na straně poskytovatele. Systém nehlásí žádné chyby, ani nemůže identifikovat problém (Win 7). Pouze hlásí "nespojení" brány a internetu. Je možné že mi odešla síťovka, nebo kde by mohl být problém? Předem děkuji a přeji pěkný den.

Odpovědi na otázku

No vis ta otazka je napsana asi moc inteligentne,ze nvm jestli ti ten internet jde nebo nejde a co vsechno mas zapojeno a jak kdyz ten stolni pc je pripojen.

Aha uz vidim druhy pc na kabel neslape - Ja mam interni nvidia sitovou kartu a ta mi taky dost blbne hlavne od te doby co jsem instaloval zdileni internetu.Preinstalovat ovladace a nainstalovat nove pripojeni vyzkouset ping z 1 do 2 pc prevracenym kablem.Ale kdyz to mas jako notebook tak tam by si este mohl sahnout po wifi nebo usb wifi a kdyz je to obyc pc vlozit dalsi sit.kartu.

Zkusil bych restartovat kabelový modem, po připojení jiného počítače je třeba načíst novou MAC adresu síťové karty. Předpokládám, že poskytovatelem je UPC.

UPC jsem mel mas pravdu - este ktomu instalacni CD jmeno a heslo.

Díky za reakce. Vtip je v tom, že propojení fyzicky funguje dobře, problém je zřejmě v NB, jelikož se internet zkrátka nenačte - ukazuje to, že nejsou k dispozici žádná připojení, ačkoliv by měla být. Ovšem v nastavení jsem se vůbec nehrabal, přestalo to jít samo od sebe.
Samozřejmě je to přes router rozdělené, takže jedna ethernetová zástrčka vede do PC a druhá do NB. Ale ani když napojím tu, co je normálně v PC (a funguje dobře) do notebooku, tak internet v NB nejde.
Poskytovatelem je Nej TV.