» Poradna » Programy

Nefunguje přepínání jazyků ve wordu

Mám takový problém, než přeinstaluju svůj office 2000. Ve všech programech můžu přepínat mezi jazyky a klávesnicemi pomocí alt+shift, ale ve wordu a excelu ani ťuk, ale např frontpage funguje bez problémů. Můžu přepínat jen v liště myší, a to se ještě chová dos podivně. Např. přepnu na AJ, ve wordu se přepne EN vidím t v dolní liště wordu, ale v liště v panelu jazyků je stále CS. Docela jsem na to byl zvyklý. Teď jsem to dlouho nepotřeboval a až teď mám zase práci s AJ a RJ texty a najednou nic. NAW98SE to fungovalo, na XP home nic, ale na XP prof v práci stejná verze funguje.

Odpovědi na otázku

Podívejte se, jestli nemáte náhodou něco nastaveno přímo ve Wordu na alt+shit - nějaké makro, příkaz nebo tak podobně.

Ta v tabulce klávesových zkratek nic takového není. Dokonce jsem i přeinstaloval komplet office a nic. Prostě ve všech programech vyjma Word2000 a Excel2000 přepnání pomocí alt+shift funguje i sw změnou ikonky v panelu jazyků. Ve Wordu a Excelu ne. Ale naštěstí tam funguje,když se jdenotlivým klávesnicím a jazykům přiřadí kombinace např alt+shift+1, tak s jazyk v dolní liště wordu a excelu přepne, ale v hlavní liště je pořád CS. Prostě to nechápu.