Nefunguje PC

Ahoj, dostala jsme starší mini PC, ale když jej zapnu tak dioda, která je v zapínacím tlačítku třikrát zabliká, pak chvilku nic a zase se to opakuje. Větráky se spustí. V PC není sice disk, ale to by snad nemělo vadit. Pustila bych si z flashky Tails. Deska je tato:https://diit.cz/clanek/zakladni-deska-int...

Odpovědi na otázku

Tak jsem zjistila, že to byla nedomáčknutá RAMka, teď to pro změnu blikne 4x po třech sériích a celé se to vypne. Ach jo

Obávám se, že tahle deska ještě z flashky bootovat neumí, takže bez disku se neobejde.

Díky, to mě s tím bootováním nenapadlo, i když už mezitím hledám nějaký disk.

Praktické používání bude tragédie, Má to smysl ?

Já se jen zeptám, má cenu oživovat takovou starou vránu? Je to 11 let stará deska s Atomem, což je synonymum pro mizerný výkon už v době vydávání těch CPU. Takže na nějaké využití to nemá žádný výkon, a pro změnu pro něco nenáročného to zase nemá cenu živit (Atom má sice 8W, jenže samotný čipset sežere dalších více než 20W). To už nějaká AiO deska s ARMem poslouží lépe.

Měla jsem v plánu to použít na nahrávání do cloudů či YouTube, mám toho pár TB, takže to zabere dost času a energie. Ještě se nad tím zamyslím.

Tohle je fakt už nesmyslně pomalé. Pokud to má hezkou skříň takk si ji nechte a kupte do toho něco podobného moderního za pár korun.

"mini PC"=> nestandardní značková bedna => naprosto nepoužitelné pro stavebnici.

Ta deska je standard mini ITX, takže Case bude standard mini ITX, takže zase nesmyslný komnetář od tebe.