» Poradna » Ostatní

Nefunguje PC je tam napsána zakladní deska a její jmeno

Dobrý den. Mám problém. Když jsem zapl Pc tak mi na obrazovce naskočilo motherboard a jméno základní Desky, zkoušel jsem už vypnout už nevím co mám dělat. Co s tím? diky

Odpovědi na otázku

Máš především problém s vyjadřováním.. Tvůj popis stojí za psí bobek.. 1. O jaký stroj jde?.. stolní pc/ notebook..???2. Kongigurace pc/ přesné označení notebooku + operační systém/ Win 7/ 8/ 8.1/ 10..??? 3. Kdy nastala chyba, kterou popisuješ -> po nějakém nastavení apod.. ???4. Bylo by vhodné vyfotit obrazovku, obrázek uložit na web ke sdílení + vložit odkaz

Jde o stolní počítač, intel core i5, nvidia gtx 750 ti, windows 10 home a chyba nenastala po žádném nastavení, včera pc ještě fungoval ale dneska ráno to tam naskočil s pc nelze manipulovat.

Nejde s ním manipulovat? A proč chceš někam posouvat nebo přenášet?

Mozno je HDD kaput.

To by nejspíš psalo, že nejde najít systém, boot sektor..., ale je fakt že vadná elektronika HDD může blokovat desku.

Jedna z variant, ale může toho být více. Nicméně pořád platí to samé o jsem psal níže, vzhledem k tomu, že se tazatel v problematice očividně neorientuje dobře, je jeho jediná cesta to dát k rukám někomu, kdo to dokáže diagnostikovat a vyměnit případné vadné komponenty. Předpokládám, že doma jiné na otestování nemá.

Vyndej všechny USB-disky, SD-karty ze čteček atd. pokud tam nějaké máš. Nabootuje?Odpoj HDD. Nějaká změna? Najede alespoň hláška, že nebylo nalezeno bootovací médium? Ne? Chyba není v operačním systému. Je počítač v záruce? Reklamovat.Odpoj ostatní periferie, nechej jenom desku, procesor, paměti, grafiku, zdroj. Nějaká změna?Pokud máš více bloků paměti, nechej tam jenom jeden. Nebo použij jiné paměti. Nějaká změna?Vyměň napájecí zdroj. Vyměň grafiku.Nemáš díly na výměnu? Předej počítač někomu, kdo náhradní díly má.

Vyfoť ten tvůj problém.. Jde to i s mobilem.. Vyfoť tu obrazovku a ulož obrázek do mobiluNajeď si na web: https://postimages.org/ -> stačí na ten odkaz kliknout - potom už si snad poradíš.. vybrat obrázek + poté zkopírovat link(adresu) -> odkaz vložíš do dalšího komentáře.. *Co můžeš jednoduše provést, to jest reset Biosu.. Jak je starý ten počítač? Jaký typ je systémový disk .. SSD/ nebo HDD a jeho stáří..???Měl bych ještě nějaké další dotazy, ale stejně si myslím, že je to marný.. Nejspíš s tím počítačem budeš muset zajít do PC servisu.. Kdybys měl k dispozici nějaký jiný funkční stroj, mohl by sis na něm připravit instalačku Win 10 - jako opravný nástroj čehokoliv. -> třeba zkontrolovat disk pomocí příkazového řádku

Buď to odnes do servisu (nebo alespoň někomu, kdo tomu rozumí) nebo začni na otázky odpovídat pořádně. Tohle je podobně zbytečný popis jako specifikace auta slovy "je to modrý 4válec na naftu". Napiš přesnou specifikaci (jak "i5" je asi milion a už 8 generací) a obrazovku vyfoť.

Jednoduché, vzhledem k Vaší očividné znalosti v problematice bude nejlepší, když to dáte do ruky někomu, kdo tomu rozumí.

Jsem ochotný tě navigovat po telefonu, abychom se k něčemu podstatnějšímu dobrali.. Můžeš mě prozvonit, zavolám zpět.. 777 272 544 .. dnes se prostě nudím..