» Poradna » Ostatní

Nefunguje odchozí pošta

V posledním týdnu bez jakýchkoli změn na PC přestala fungovat odchozí pošta z jednoho účtu centrum.cz. Stále požaduje heslo, i když změněno nebylo??? Ostatní dva účty centrum.cz fungují bez problémů??? Ve vlastnostech účtu jsem zkoušel měnit heslo, ale bez výsledně, nevím co s tím

Odpovědi na otázku

O jaky program se jedna?mate povolene SSL (587 port)?

Jedná se o Outlook a port 587 mám povolený..., stále neprůstřelné, hlásí Zadejte své uživatelské jméno a heslo - to je ale v pořádku...

SSL je port 465, TLS je port 587. Nezaměňovat. Některý mailový klienti neodešlou mail když se to nastaví blbě (tedy zaškrtnout SSL a napsat tam port 587 nebo naopak 465 a TLS)

Už se mi to v Outlooku taky stalo, smazal jsem nastavení, restartoval PC, pak znovu nastavil a bylo to OK.

Před X lety jsem měl stejný problém (to ale neznamená, že je to Váš případ). Pošta se odesílala, ale i jednoduchá zpráva se neodeslala (stále se jen točilo kolečko odesílání, třeba celý den).Chtěl jsem kontaktovat poskytovatele služby, a ani kontaktní formulář nešel odeslat. Tak jsem jej kotaktoval telefonem a dozvěděl jsem se, že se účet zablokoval, protože mám přeplněnou schránku (úložiště) a proto se nejde ani pomocí aktuálního hesla přihlásit. Požádal jsem jej, aby z úložiště smazal některé soubory ... a teprve potom to začalo fungovat.Důvodem bylo, že jsem byl na dovolené (bez přístupu ke své poště) a sestra mě v té době poslala spoustu fotek, které způsobyly zaplnění úložiště a ještě "stály frontu", aby se do úložiště dostaly.Byl to sice jiný (nejmenovaný) poskytovatel služeb, ale pokud nemá úložiště neomezenou kapacitu, tak by to mohl být i Váš případ (centrum.cz nemám a neznám, jak to tam funguje).