Nefunguje obraz

Zdravím mám počítač starý tak 12 let a když ho zapnu tak jde slyšet že je zapnutý ale na monitoru se nic nezobrazí a to se stane i u jiného monitoru ani nepípne když ho zapnu prosím o raduFotky s pchttps://www.email.cz/download/k/HiFkIsIxiWB7f2... https://www.email.cz/download/k/lZruwQiWCzv_QY... https://www.email.cz/download/k/YwVOys_UXiGtlH... https://www.email.cz/download/k/YP6oq2AzktxGEH...

Odpovědi na otázku

Když ani nepípne, tak se nezapnul (možná částečně zdroj a točí se větráky, ale procesor nezpracovává instrukce).Je potřeba určit který komponent je v háji. Začni očima, jestli vešechno vypadá OK: nejsou vyteklé kondenzátory, spálené fleky na deskách, kabelech... Skus resetu setupu BIOSu (switchem nebo baterkou). Pak odpojit a demontovat všechno ze zdroje a základové desky, mimo CPU, chladiče, speakeru a napájení desky a skus to zapnout, jestli deska ohlásí že nemá RAM (obvykle pípá nepřetržitě čárky - - - - -). Když mlčí dál, skus si někde půjčit zdroj, nebo servis.Pokud se ohlásí, vypnout, přidat RAM a skusit jestli ohlásí že nemá grafiku (-...) (při integrované grafice zapoj monitor a podívej se co se děje).Pak přidej grafiku, jestli bude nějaký obraz na monitoru. Dál postupně přidávej mechaniky, disky a co máš, pokud nuďto nepoběží, nebo se na něčem nezasekne.Jo a ty fotky z tvého mailu neuvidíme....

Pokusím se to udělat jak si říkal a jak to že ty fotky neuvidíte?

Email: Pokoušíte se zobrazit přílohu z cizí e-mailové schránky....Hoď to třeba na ctrlv.cz

Mám pc v řiti jak si viděl a na tabletě to nejde

U toho BIOSu bych zkusil baterku (2032) rovnou vyměnit. Občas u takhle starých PC bývá problém, když je vybitá.

Co pořád máte s tou baterkou!? Vždyť je to stolní pc

Na desce kdyz to rozeberes tak je takova mala baterka jako od hodinek - muze byt za tech 12 let uz mrtva, o tom tu mluvi

Aha a jak poznám že to ta baterka má za sebou a když už má kde seženu novou

Sice zapomene datum/čas/nastavení ale i bez baterky by měla deska nastartovat / začít nějak pípat. Když nemáš měřák, tak tu baterku olízni přez + a - a budeš vědět jestli ještě funguje

Olizovat to radši nebudu nejsem první majitel bůh ví kdo po tom chmatal zkusím tam prostě dát novou

Jo a ještě jak nastavím to nastavení

Že vraj sú eňoňuňo dosky, čo so slabou nenabehnú. Niekto, čo tu píše mal takú skúsenosť. Mne sa to ešte nestalo