Nefunguje obraz na PC

Zdravím ,ještě včera jsem byl na PC vše naprosto v pořádku . Každopádně co se stalo ,ze starého PC jsem vzal harddisk a dal si ho do nového ,jen jsem ho zapojil ,našrouboval a když jsem PC zapnul tak nešel obraz ,jak přes HDMI, DVI tak k VGA ,zkoušel jsem monitor i televizi připojit ,oboje píše že není video signál . Při zapnutí dokonce ani speaker nepipne ,jen v PC tak divně cvaká v intervalu asi jedné vteřiny ,zní to jak kdyby se něco seklo . Nenapadá někoho co to může být ? Samozřejmě starý harddisk jsem vyndal a nic .

Odpovědi na otázku

Se zkus podívat do biosu zda to tam máš nastavené správně bood z disku.

Co to je bood? A jak se má podívat do BIOSu, když se mu nic neukáže na obrazovce?

No jasně nechtělo se mě psát bootovat,tak jsem napsal jen bod.:)

Hm, nechtělo se mi psát bootovat, tak jsem odpověděl jako debil? Aha, tak to jo. Ale vlastně pravda, stejně je to naprostý nesmysl.

1) čárka ve větě se píše hned za slovem bez mezery, mezera má být až za ní, ne před.2) to je jednoduché, pokud to po uvedení do původního stavu nefunguje, tak jsi tam něco poškodil. Podle toho cvakání to vypadá na harddisk, který v tom novém PC máš. Zkus ho odpojit, jestli naběhne aspoň BIOS.

Omlouvám se.Harddisk jsem odpojil, speaker se probral k životu a cvakání je pryč, ale obraz už funguje. Tedy aspoň BIOS samozřejmě to nenačte žádný systém. Co bych s tím mohl dělat dál ?

Tak schválně, co se tak dá dělat?Možná sehnat nový disk?... Ten starý to má evidentně za sebou.

No jen jsem se pokusil zapojit disk zpět a systém najel, dokonce jede i ten druhý harddisk. Zvláštní, ale děkuju za pomoc tohle by mě nenapadlo. Takže ještě jednou díky.

Tohle je naopak celkem běžný jev. Stačí, aby byl vadný disk, Sata kabel (nebo špatný kontakt v koncovce) a počítač odmítne ukončit POST (zůstane viset na kontrole disku). Někdy je za tím vadná elektronika disku (selhání disku), někdy vadný, nebo špatně sedící kabel. Schválně mrkni do SMART, jestli tam máš nulovou hodnotu u ATA CRC parametru.

Ano, tohle mi několikrát udělal vadný SATA kabel, ale stejně tak dobře to umí i vadný HDD.

Zkus zase harddisk připojit zpět a důkladně zkontrolovat kabely a jestli ten starý harddisk ze starého PC máš opravdu odpojený od obou kabelů. Pokud to po zapnutí bude zase cvakat a obraz nenajede, tak ten harddisk odešel nebo základní deska.

Máš to rozbitý