» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nefunguje myš a klávesnice

Dobrý den, Moje sestra stáhla na můj počítač cheaty do jedné hry a další den ráno, myš i klávesnice nefungovala. Dala jsem počítač do továrního stavu, ale i tak to nefungovalo. Dnes jsem počítač rozkládala, vše jsem vyndala a zase dala zpět a i tak to nefunguje. Počítač se zapne, myš i klávesnice svítí, ale po chvíli svítit přestanou a vůbec nefungují. Zkoušela jsem vyměnit myši, ale stal se stejný proces i s tou další (svítila, přestala a nefungovala). Asi milionkrát jsem počítač restartovala, ale pořád nic. Prosím pomůžete mi?

Odpovědi na otázku

Zkontrolovat zda se nejedná o HW závadu. Laicky tak, že nabootuješ z flešky linux. Pokud vše bude fungovat > nejde o HW závadu >> reinstalace OS. V opačném případě zjistit a vyměnit vadnou komponentu.

Děkuji mockrát, určitě vše zkusím a kdyby náhodou ozvu se s poděkováním.

Tak vše jsem udělala s pomocí mého bratra a stále to nefunguje. Je možné, že už to tedy nikdy nepůjde? Máme počítač rovnou tedy vyhodit?

Co to znamená "vše jsem udělala" ?V linuxu to taky nefunguje?

Bohužel, nefunguje.

No pokud to nefunguje ani v linuxu, je to HW zavada (a s cheaty do nejake hry to fakt nijak nesouvisi). Pak pomuze servis. Ale jestli se oprava vyplati, to je vec jina. (Treba u levnych laptopu je vymena zakladni desky, coz bude nejspis tento pripad, samozrejme ekonomicky nesmysl.)

Zkousela jste zapojit mys a kl. do jineho USB portu? Nam tu take umiraly USB porty a chovalo se to stejne, stacilo prepojit do jineho. Pripadne zapojit pres redukci do PS2.

Nesdělila jsi typ a připojení klávesnice/myši.Může se jednat o zničené (např. zkratované) USB|PS2 porty v PC.Co s tím?Připoj myš a klávesnici do jiného PC a vyzkoušej.Pokud se jedná o PS2 porty, musí být PC před připojením vypnutý.