» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nefunguje myš a klávesnice po továrním nastavení Windows 10

Zdravím machři potřebuji poradit, včera jsem dal PC do továrního nastavení a po dokončení továrka nejde myš ani klávesnice, v BIOSu normálně funguje. Klávesnice a myš je na USB Koukal jsem USB je povoleno zkoušel jsem už všechno co jde a pořád nic ani druhá Klávesnice nereaguje. Počítač je Lenovo a Windows 10 dík za nějaký rady :)

Odpovědi na otázku

preinstalujte drivery usb

Myslíte že bude stačit např. Drive Booster ? A jak to nainstalují , nedostanu se na plochu PC, jde to přes BIOS nainstalovat ?

Jirko nebuď jouda a nepoužívej program třetích stran na instalaci ovladačů. O jakou a myš se jedná? Pokud to není základní OEM USB nebo PS/2 , ale nějaká bezdrátovka, co vyžaduje pro chod nějaký driver, tak ten budeš muset jednoduše nainstalovat.PC je připojen k internetu? Desítky si drtivou většinu ovladačů stahují sami. Osobně jsem tomuhle systému zatím vůbec nepřišel na chuť.

Myš je ó génius a je na USB tajten PC vůbec nemá slot na PS/2, PC připojené je k internetu . Jo ale jak to jednoduše nainstalují ? Stáhnu si nějaký drive USB a dám to na flash disk a po zapnutí PC to jak nainstalují z toho flash disku ?

A je to skutečně PC nebo notebook? I dnešní základní desky PC mají stále PS/2 zdířku (2 v 1) . Pokud notebook, tak vyzkoušej USB 2.0 slot . Je možný, že periferie zapojuješ do modrého/červeného USB , pro které nemáš v systému ovladače.

Je to PC od Lenovo a jsou tam bohužel jen USB slot , to byla první věc co mě napadla zkusit zapojit starou myš a klávesnici. Zkoušel jsem i restartovat základní desku a nic, zkoušel jsem i vypnout v BIOSu USB a suport a nic. Potřebuji ovladač USB nainstalovat z flašky , otázka je jestli se dá nainstalovat ještě předtím než naběhne systém třeba z BIOSu , protože hned jak naběhne systém ( po továrním nastavení to chce zvolit jazyk a zemi a pokračovat "další")tak myš ani klávesnice nereaguje ani nesvítí .

Takze vlastně nemůžu nic dělat a musím PC vypnout knoflíkem

Mám jeden a ten samej problém Ted jsem dal PC do tovarní nastavení a nejde my myš a klávesnice v BIOSu funguje normálně ale po zapnutí PC když nabíhá Windows tak ne .. nějaký rady ??

Nejspíše jsem měl něco podobného, musel jsem do pc vložit instalační cd na základní desku. potom mi už usb-čka fungovali všechny

To by šlo jenže další problém ten PC nemá cd/DVD rom ;D takže jsem v háji? Mám to radši svěřit odborníkům ?

Chtěl jsem napsat, at si koupíš/půjčíš externí mechaniku na usb, ale ty ti vlastně nejdou :D takže nevimještě počkej na odpovědi, projeď net o stejnem problemu nebo tak a popřípadě někam do servisu

Jj koukám kde se dá, dík za rady