Nefunguje monitor s D-SUB(VGA) do pocitace LYNX Grunex ProGamer 2018

Nefunguje monitor s D-SUB(VGA) do pocitace LYNX Grunex ProGamer 2018, ale monitor s hdmi nomralne funguje

Odpovědi na otázku

Vidím to tak, že HDMI připojuješ do grafické karty, ale VGA (protože současné grafiky už tento konektor nemají) zkoušíš připojovat do konektoru základní desky. Ale pokud je do počítače vložena samostatná grafická karta, tak je tento konektor neaktivní.

takže není nějaký způsob aby mi fungovaly oba monitory?

Ale je: Převodník HDMI(DP)-VGA. Ale zvážil bych, zdali stojí za to používat monitor mající pouze vstup VGA. Určité nebude nejmodernější, určitě nebude mít nejlepší parametry. Zvážil bych koupi nějaké jiného monitoru.

Já normálně používám modernější monitor s HDMI, ale mam tady i starý monitor s VGA a chtěl si ho zkusit připojit a říkalo mi to no video output.

Existují převodníky s elektronikou (drahé) nebo redukce. Redukce hdmi/VGA už ale nemusí být u moderní grafické karty podporovaná.

Redukci HDMI-VGA získáš snadno: Má ji u sebe každý yeti. Takže chytíš yetiho a máš redukci...

V HDMI je copak přítomen analogový VGA signál?

Redukce HDMI-VGA neexistuje. Jen digitální HDMI naDVI-D nebo DP, případně pak analogové řešení DVI-I na VGA.

U některých grafik byl v HDMI analogový signál, takže redukce existují.

Jistě, že je. Pokud použiješ regulérní řešení. Integrovaná a přídavná grafika ti současně nepojedou, to funguje jen na strojích, kde to tak bylo navrženo od počátku a není to obvyklý. Takže potřebuješ grafickou kartu, co bude mít VGA konektor nebo DVI-D, do kterého je pasivní redukce na VGA. Nebo aktivní převodník signálu. Nebo převodník z USB 3 na VGA, pro datově málo náročné použití, ne hry.

Oprava: Takže potřebuješ grafickou kartu, co bude mít VGA konektor nebo DVI-I, do kterého je pasivní redukce na VGA.

Zapnout to v biosu.

Někdy to jde, velmi často ne.