» Poradna » Notebooky

Nefunguje mi žiadna myš

Zdravím, mám taký menší problém, ktorý sa týka primárne myšky. Celý deň mi normálne fungovala, večer som zapol notebook a myš zrazu nejde, skúsil som dalšie dve a nešla ani jedna, všetky tri som skúsil na bratovom notebooku a tam idú všetky. Konkrétne táto moja urage illuminated po zasunutí do usb na chvílu zasvieti a zhasne, nenájde ju, nepočujem zvuk pri vkladaní do usb portu. Myslel som si, že prestali fungovať usb porty / všetky som samozrejme vyskúšal/ ale chladia podložka normálne ide, elektronická cigareta sa mi normálne nabíja a čo je zaujímavé, aj mobil sa mi normálne nabíja, ale nenačíta ho. Skúšal som aktualizovať ovládače, body obnovy...nič, ak by som to mal tak laicky vysvetliť tak tie usb porty idú aj nie, kto by mi vedel poradiť o čo ide. Mám windows 10, starší, ale plne funkčný notebook lenovo, predtým nikdy nič také nerobilo.

Odpovědi na otázku

https://www.dota2.cz/forum/viewtopic.php riešil som to už tu, ale moc mi to nepomohlo, dakujem všetkym vopred.

Odešlo napájení USB portů, menší napětí, než je potřeba. Na napájení něčeho to stačí, na něco jiného nee.

hm..a dá sa to nejako vyriešiť?

a ešte...keď zapojím myš do chladiacej podložky, ktoru mam prepojenu s notebookom, tak ju občas nájde, ale vypiše, že hardware nebol rozpoznaný, ale v usb porte v notebooku, žiadnom, žiadna reakcia, iba myš zasvieti a zhasne

Vyzkoušej aktivní USB hub, napřhttps://www.czc.cz/defender-quadro-power-usb... Když bude myš fungovat, máš viníka.

Co odešlo. Třeba vůbec nic. Co začít odebráním ovladače a restartem. Pak třeba livelinux. OS, soft ci uživatel to dokáží zbořit, tak ze to blbne.Co to je za radu radit vyhodit prachy oknem ještě předtím než vůbec tuší co s tím je. Ne ze to tak nemůže bit. Bych podle tebe mohl svého času komp vyhazovat 2x do roka. Hardware nikdy nic nebylo.

Kup si za pár korun bezdrátovou myš s bluetooth.

Anebo. Ale tím neoblafne jiná zařízení, která USB port potřebují.

Víceméně vše se dá připojit přes 'modrý zub', ale ve výčtu tazatolových nářků jsem nezaznamenal, zda chyba náhodou nenastala po nějaké aktualizaci win10 a zda nezkoušel třeba o návrat k předchozím ovladačům pro myš či porty ve správci zařízení.

A mimochodem, tazatel psal, že mu nejdou jen myši.

.... mobil sa mi normálne nabíja, ale nenačíta ho ........

zkusil bych na chvíli nabootovat live linux. Pokud myši půjdou normálně, máš akorát nějak "nabořené" Windows.Pokud nepůjdou ani tam, je problém s hardwarem usb portů nebo řadiče.

no skúsil som všetko, zrejme to bude na 99,99% to odídené napájanie do usb, čo sa asi nedá nejako lacno vyriešiť, že? diky všetkym za odpovede

Něco obdobného řešil známý a mohla za to nová aktualizace win10.

Nenapsal jsem, jak to vyřešil. Vrátil se ke staršímu buildu win10.

a ako to spravím? skúšal som cez ccleaner vrátit bod obnovy či ako sa to volá, ale tam som mal iba možnost vrátit sa niekam o pol dna spat

už som to našiel a idem skúsit

Ak by to niekoho zaujímalo, alebo mal niekto podobný problém, tak áno, pomohlo to a ide všetko ako má. Díky

Na spustenie bodu obnovy musíš najprv spustiť ccleaner? 😁

I přes CCleaner to jde, ale je to poprvé co čtu, že to někdo tak dělá.

robil som to raz a to už strašne, strašne dáávno cez ccleaner a nejako som sa nezamyšlal, či to ide ešte inak, tak mi automaticky napadol ccleaner.