» Poradna » Web a internet

Nefunguje mi wifi, ale ještě včera byla v pořádku...co s tím?

Ahoj. Máme doma modem a wifi i Ethernet vždycky fungovaly. Ráno jsem se ale probudila a najednou wifina nejde. Nikdo nic nedělal s modemem, prostě se to přes noc vypnulo. Zkoušela jsem ji znovu nastavit v nastavení přes IP adresu. Wifi se sice ukazuje, ale nelze se k ní vůbec připojit. Modem jsem i resetovala, nic nepomohlo. V systému počítače je napsáno, že je toto připojení odpojené. Ví si někdo rady? Přivítám všechny nápomocné odpovědi! Díky!

Odpovědi na otázku

resetovala nebo restartovala

Dle tebou zadaných, nic neříkajících indicií, mohu doporučit pouze jediné: spustit stroj času a vrátit se o den zpět, tj. do doby, kdy wifi ještě fungovala.

vtipné tedy...jaké informace byste potřebovali? Hledala jsem na netu různé pokyny. Veškeré nápovědy, které na netu jsou, jsem udělala. Nakonec jsem i přes 10 vteřin držela tlačítko, které modem vypne. A nic nepomohlo.

Víš on zcela zásadní problém je v tom, že zatím neexistuje informace o tom, zda funguje/nefunguje wifi (vlastní vysilač) nebo funguje/nefunguje počítač (a "co" v něm). Takže tady zbytečně neztrácej čas, popadni NB nebo co to máš a prchej se přihlásit jinde. Ta zkouška bude zásadní pro další práci, která naprosto není jednoduchá - prostě má nezanedbatelný počet stupňů volnosti. Tak alou.

Začni tím, jaký typ WiFi zařízení máš.......pak přidej informaci, čím se k němu snažíš připojit. Dále jestli máš alespoň základní znalost, aby ses dokázala kouknout do nastavení toho WiFi AP přes webové rozhraní při připojení kabelem, jestli tam máš nastavený nějaký klíč k zabezpečení WiFi a pokud ano, tak jaký typ (otevřený/sdílený WEP, WPA/TKIP, WPA2/AES) a jakou tam máš k němu nastavenou šifru, případně jestli tvůj WiFi AP podporuje třeba WPS atd....

Takže co je tam napsané: je značky HUAWEI, EchoLife HG520I.Druh provozu: ADSL2+/ISDN. WLAN: 802.1b/gZabezpečení je WEP-128bits. Zkoušela jsem najít informace přes správce zařízení, přes windows32, když jsem tam zadala ipconfig, přes svou IP adresu zadanou ve vyhledavači, kam jsem se přihlásila a nastavila heslo a aby byla wifi viditelná...klíč k zabezpečení tam normálně je, ale to šifrování nevím úplně kde asi hledat. Je tam jeden 20-ti číselný kód, je u něho napsáno, že jde o nějaký klíč, ale ten primární je jiný.

Šifrování je to zabezpečení WEP-128bit a šifra neboli klíč, někdy uváděno i jako heslo, je ten 20-ti místný kod. Ještě by tam měl být i název sítě SSID.Jenom jsem úplně nepochopil, jestli tyto údaje jsou vytažené z toho WiFi Routeru Huaweie nebo jestli se jedná o údaje uložené ve tvém počítači/notebooku?

Název sítě tam je. Ten hlavní WEP klíč je ale napsaný na modemu, ten 20-ti místný jsem našla v počítači. Jinak všechno je z administrace routeru, krom značky, výroby a druhu provozu.

Jestli máš WiFi síť s daným SSID v NB uloženou, tak ji vymaž, preventivně NB restartuj, pak dej vyhledat bezdrátové sítě a pokus se připojit k tomu svému SSID, zadej ten 20ti místný klíč. Případně doporučuji změnit zabezpečení WiFi na WPA nebo WPA2 s protokolem AES, případně TKIP. Otevřená či sdílená síť se šifrováním WEP dnes již nevyhovuje bezpečnostnímu standardu.Ještě pro upřesnění: jaké máš SSID? nemáš tam náhodou výchozí název "Internet" ? Stává se dost často, hlavně paneláky, že se těchto routerů s defaultním SSID "Internet" sejde hned několik, v místech překryvů sítí se stejným SSID, ale jiným klíčem se nedá většinou na wifi připojit.

Nene, bylo tam VOIP. Nicméně nevím, jak se mi to povedlo, ale přenastavila jsem to úplně jinak, než to bylo a funguje to! :D Děkuji za pomoc a lámání si hlavy :)

a co připojit přímo na káblík (od dodavatele)

Já dělám restart tak, že vypnu elektriku v celém bytě, čímž restartuji i lednici a po cca minutě přípojení zapnu

Tým, že si resetovala modem, zrušili sa aj tvoje prihlasovacie údaje k internetu a určite aj heslo k wifi. Najlepšie je pripojiť sa k routeru káblom a skontrolovať nastavenie, poprípade všetko znova nastaviť. Znalý človek to zvládne za pár minút.

Jsem zvědavá, zda se tu objeví někdo, kdo mi pomůže vyřešit problém, co je v otázce. To, že bych mohla jít čekovat wifi jinam, udělat můžu vždycky, ale k čemu mi pak je ta skříňka, která "dává" internet? :D Jako vtipný rady, ale mimo mísu.

nejprve zjistit, jak někdo výše píše, zda ti vůbec jde domů net

Výše to máš napsané jasně - připoj se kabelem a zkontroluj v administraci routeru nastavení (pravděpodobně sis resetla veškeré nastavení WLAN včetně hesla). Kontrola připojení na jinou wifi ti odpoví na otázku zda "ta skříňka, která dává internet" je tím problémem.

A to jako očekáváš radu typu "3 krát zmáčkni F2, pak napiš kouzelnou formulku AbrakaDabra a zakonči to pokřikem WiFi signál ke mě!" ???Bylo Ti porazeno, abys zjistila, jestli na tvém tajném zařízení bude fungovat WiFi proti jinému AP - to odmítáš, typ tvého WiFi AP také sdělit nechceš, tak tady asi bude těžko co radit

tamto nebylo na tebe + jsem ti teď odepsala ;)

Jsem celou dobu připojená na netu pomocí kabelového připojení, co se wifi týče, nepíše mi to žádný problém...

nepíše a v dotazu je V systému počítače je napsáno, že je toto připojení odpojené.Zřejmě jak se výše píše vše znovu nastavit

Takhle: když jdu přes Správce sítě, je to vše v pořádku. Když zalezu do systému a zadám ipconfig, píše mi to, že je to odpojené. Ale nikde žádná výstraha. Nastavila jsem to znovu v administraci routeru, a pořád nic :/

Takže ještě jednou - popadni laptop a běž se přihlásit někam jinam. Nebo si pozvi někoho s laptopem, kdo se připojí u tebe.A tuto radu myslím vážně.Mimochodem, jak jsi resetovala ten modem? Upozorňuji, že reset se nedělá podržením vypínače na 10 vteřin, ale že je na to zvláštní tlačítko, které je nutné zmáčknout na těch 10 vteřin párátkem nebo kancelářskou sponkou.