» Poradna » Počítačové sítě

Nefunguje mi Wi-Fi

Zdravím, dnes jsem reinstaloval windows a najednou se nemohu připojit k Wi-Fi síti. Toto je má základní deska MSI MAG B660M MORTAR WIFI DDR4 - Intel B660 má možnost se připojit k Wi-Fi síti bez kabelu ethernet ačkoliv když se chci připojit ukazuje to že se mohu připojit pouze přes ethernet a také mi záhadně zmizela Grafická karta… mám do ni zapojeny monitor a normálně svítí napiš GEFORCE RTX ale ve správci úloh se mi nezobrazuje

Odpovědi na otázku

Asi jsi ještě nenainstaloval ovladače na grafiku a na wifi síťovku. Tak je nainstaluj a pak by to mohlo jít.

Jak?

Nejdřív si něco nastuduj pak se to toho pouštěj!

Na tom nic záhadného není. Připoj to kabelem, nainstaluj ovladače ze stránky výrobce a zas všechno pojede. A jestli ani to ne, tak si ovladače stáhni na flashku na jiném pc

Problém je ten za já do konce Vánoc jsem pryč a momentálně u sebe nemám ethernet kabel a počítač mám od modemu v jiném patře

Tak na flashku z jiného PC. A když to nejde, tak to prostě fungovat nebude

Takže mám stahnout grafické ovladače a na tu Wi-Fi co?

Na webu MSI (na žádném jiném!) si stáhni ovladače k desce a nahraj na flashku. Je jich více, třeba k chipsetu, bývá zvykem ho instalovat jako první. Postupně je nainstaluj. Připoj k wifi. Stáhni ovladač ke GK (opět od výrobce) a nainstaluj.

Mimochodem - k mb jsi dostal CD s ovladači. Mělo by tam být všechno včetně instalačního programu. Hlavně nezapomeň odškrtnout a neinstalovat různé antiviry a podobný scrapware.

A možná taky nedostal - k některým novým deskám se už CD nedávají (a je jich čím dál tím víc - je to logické, hromada lidí už optickou mechaniku nemá)

je vyssia pravdepodobnost, ze nema cdromku ako ze ma.. Ethernetovy kabel ma urcite v krabici k routru, takze riesenim je preniest docasne PC k routru, stiahnut ovladac wifi, nainstalovat a potom pokracovat dalej uz na wifi.

Jestli mas telefon s Androidem, tak ho pripoj kabelem do PC a zapni v nem USB Tethering. Pak si na PC stahni ovladac na WiFi a po nainstalovani ho muzes odpojit

Reinštaloval....... a čo takto ovládače? Pre LAN je to v instalačke, ale pre WiFi nie.

Nemáš nainstalované ovladače HW.

Ani po, dajme tomu, 25-30 rokoch, čo sa v domácnostiach používa PC ľudia nevedia o ovládačoch? Ale hlavne, že vedia ako sa inštaluje Windows. Už som nejaký NB mal v ruke, kde nebol žiadny ovládač, ale hlavne, že nejaký expert vedel nainštalovať Win. .

Reinštalovať windows a nemať pri sebe ani len ethernet kábel, aby som si mohol stiahnuť ovládače?Mám mnohoročné skúsenosti s mnohými PC, že moderné windows si všetko stiahnu aj samé, len musia mať zdroj odkiaľ ich stiahnuť, stačí kliknúť na aktualizovať. Ak nemáš ethernet kábel, tak radšej počkaj kým otvoria obchody, kde si ho kúpiš.

Nie vždy má Windows inštalačka ovládače na Ethernet. W11 na moju B660M-A D4 nemá (musel som použiť starý wifi dongle, aby som dokončil inštaláciu). Ale ešte dobre, že toto nie je tazateľov prípad. Tak či tak sa majú ovládače stiahnúť pred inčtaláciou. Ja si ich radšej aj zálohujem (vytiahnem z OS) pre prípad, že by výrobca ovládače skryl.

Tvůj jediný problém je dostat do PC internet a provést aktualizace, potom bude všechno ok. Nejprve bych vyzkoušel najít cd od základní desky a nainstalovat ovladače.

To ještě někdo dává k základním deskám CD? každopádně i kdyby, tak je to blbost, protože tam budou ovladače totálně zastaralé.

Ahoj zkus si namontovat takovou anténu která ti pomůže a namontuj to na dva šroubky (zlaté) a dej to na skříň pak ti to půjde a ta anténa by měla být v balení základní desky.

.... kterou část 1. věty dotazu jsi konkrétně nepochopil? Pokud by sis přečetl i diskuzi, zjistil bys (možná), že se problém týká absence driverů v OS a neblábolil bys o anténách na skříni. Neskutečné.