» Poradna » Notebooky

Nefunguje koupený mikrofon

Dobrý den, koupil jsem si tento mikrofon http://www.yenkee.cz/stolni-mikrofon-k-pc/ymc-... k volání v programu Team Speak. Mikorofon mám jackem zapojený do rozdvojky jack->2x jack, jelikož mám v notebooku pouze jeden otvor na jack a používám také sluchátka. Problém je ten, že na teamspeaku stále mluvím skrze mikrofon v notebooku. V nastavení teamspeaku mám na výběr pouze default a realtek mikrofon, ani jeden nefunguje na koupený mikrofon. V nastavení v ovládacích panelech v záložce zvuk -> záznam mám povolený mikrofon realtek a směšovač stereo ukazuje ''připraven''. Opravdu nevím jak koupený mikrofon aktivovat, zkoušel už jsem snad všechno jak dle návodů na YT tak dle sebe. Děkuji za pomoc

Odpovědi na otázku

Ta rozdvojka Y musí být 4-pinová. Pakliže máš 2-pinovou tak ta je pouze výstup na 2x sluchátka. Jaký máš poznáš přímo na jacku, že jsou tam čtyři oddělené mezikroužky.

Na jacku který strkám do pc jsou pouze 3 černé kroužky, je tedy chyba v tom ?

Zde foto: https://ctrlv.cz/wmz9

Redukci máš správnou, nicméně, proč to nesvěříš někomu kdo tomu rozumí??

Nikoho takového neznám, proto se ptám zde, abych se přiučil :)

A teď si představ, že i někomu kdo potřebné znalosti a zkušenosti má, to může "chvilku trvat", než to zprovozní. Tím pádem jistě pochopíš, že ty jsi bez šance...Proto opravdu požádej známého, souseda, spolužáka, otce, strejdu, kámoše - zkrátka někoho najdi.

:D Poradna je snad od toho, aby mi ti lidi co to umí poradili, nebo snad né ?

Až budeš volat někde na informace tak snad ti řeknou, ať se zeptáš souseda :D

Poradna je dobrovolná a zdarma. A nejsi to ty, kdo si tu bude klást podmínky, případně si něco vynucovat....A za tu dobu už jsi mohl zajít do nejbližší hospody a někoho požádat o pomoc...

Prosím tě, neodpovídej když to nevíš. Takové rýpalky mám fakt rád xD

Nic si nevynucuji, normálně jsem se zeptal abych nemusel všem vypisovat. Plus opravdu neznám nikoho kdo by tomu rozumět mohl. Poradna od toho je, od toho aby se otázky pokládaly a lidi na ně odpovídali. Ne aby si tu někdo honil ego jako to děláš ty, to si dělej v hospodě.

Zde už ti nikdo nic neporadí - vše už bylo řečeno__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________-

Řečena byla pouze jedna možnost čím by to mohlo být - nebylo to tím...dále už tu jsou jen tvé žvásty.

Někdy se dá pomoci jen v případě, že máš konkrétní zařízení přímo před sebou. Důvodů, proč ti to nefunguje, může být X, (taky nevím, proč jsi vyhodil peníze za takovýto mikrofon, když stejný, nebo mnohem lepší výsledek bys dostal s kancelářskými sluchátky, která mají mikrofon výborné kvality s potlačením ruchů už přímo u sebe, za 180 Kč), ale takhle na dálku, je dobrá rada drahá. Teoreticky by měl stačit tříkroužkový jack, (živý mikrofon, živý monofonní sluchátka a společná zem), ale sluchátka bývají většinou stereo takže konektor musí mít 3 + 1 kroužek a ty kroužky musí dokonale pasovat na kontakty v samici zvukové karty, což je občas problém a rozdvojka musí být kompatibilní, jak se samicí v počítači, tak s konektory sluchátek i mikrofonu, navíc pro mikrofon musí být v samici na živém vývodu DC napětí. Takže možností, proč ti to nejde, je velice mnoho a pokud se v elektrotechnice nevyznáš, čeká tě velice dlouhá pouť s velmi nejistým výsledkem.

Přesně tak - navíc ty jacky se dělají podle několika navzájem nekompatibilních norem, délky těch "kroužků" a dokonce i jejich funkce se liší. Takže šance že to s "protikusem" nebude fungovat je značná...

Mě tam děsně mate ta rozdvojka. Z toho důvodu nedokážu poradit. Resp, mě napadá jediná možnost, že jak je Jack do NB kombinovaný, resp. jestli je ta rozdvojka 3pinová a vstup 4pinový, tak tam dělá bordel ta rozdvojka.Zkusil bych to postupně bez sluchátech a bez rozdvojky. Případně se omlouvám, že jsem dotaz nepochopil...

A je zapnutý, ON