» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nefunguje koš

Dobrý den.Mám několik měsíců nový notebook s Windows 10. Dnes jsem náhodně zjistil, že se mi smazané soubory neukládají do koše, přestože samozřejmě nemám zaškrtnuto, aby byly soubory smazány bez uložení do koše. Navíc jsem ve vlastnostech koše zjistil, že je přednastaveno automatické ukládání smazaných souborů na externí pevný disk, který používám pro zálohování. Ani zde jsem je ale nikde nenašel i když jsem nechal prohlédnout celý disk. Když si nastavím ukládání na C a pak se znovu podívám do nastavení koše, tak je tam opět přednastaven ten extrerní disk. Nevím, ja to dělá dlouho, já jsem to zjistil až dnes. Když jsem si dřív potřeboval něco z koše vrátit zpět, normálně to fungovalo.Děkuji za radu a pomoc. Milan

Odpovědi na otázku

"Navíc jsem ve vlastnostech koše zjistil, že je přednastaveno automatické ukládání smazaných souborů na externí pevný disk,"Tohle nechápu. Jak jsi to zjistil? Můžeš to ofotit?Podle mně to totiž není možné - soubor se při smazání fyzicky nepřesouvá, jen se vlastně změní informace o umístění souboru.

Podle mě myslí to, že dáš vlastnosti koše a tam je nastavené umístění toho koše (tzn. většinou systémový disk a podle mě to nejde moc změnit - nikdy sem se po tom nepídil).

Ne, to asi nebude ono. Koš se vytváří automaticky na každém disku a jde na každém disku samostatně konfigurovat - viz třeba https://365tipu.files.wordpress.com/2015/09/2015-09-19-17_49_...

Myslím to, že myslel asi tohle okno..

Vidím ve vlastnostech "Umístění koše" všechny disky a na každém určitou vyčleněnou velikost.Je zatrženo "Při odstraňování zobrazit žádost o potvrzení"?

Mám tu dva odkazy:Fix: The Recycle Bin Is Corrupted In Windows 10https://www.intowindows.com/fix-the-recycle-bin-is-co... How to Fix a Corrupted Recycle Bin in Windows 10https://www.guidingtech.com/fix-corrupted-recycle-bin/

Taky se mi něco takového dnes stalo. Soubory se mazaly mimo koš, ač ve vlastnostech koše bylo, že se mají mazat do něj. Nepomohlo změmění a vrácení nastaveni koše, pokusy s Shiftem, restartování. Až rada Munga, ta druhá. A vybral jsem si z toho resetování koše z příkazové řádky administrátora. Ať není potřeba to hledat:rd /s /q C:\$Recycle.binA je to!