» Poradna » Web a internet

Nefunguje internetové připojení na notebooku s W7

Zdravím, mám problém s notebookem. Je tam jakýsi Windows 7 Starter a problém je v tom že tam nefunguje žádné připojení internetu. Ať už přes WiFi tak přes kabel. WiFi to žádné nedokáže najít. Je tam takový ten symbol bezdrátového připojení a je přes něj červený křížek. Když připojím kabel tak notebook ani ani nezareaguje že je kabel připojen, protože se symbol připojení nijak nezmění. Internet přes něj také nefunguje. Když kliknu na opravit potíže tak mi to vypíše toto: "Systému Windows se nepodařilo automaticky zjistit nastavení proxy serveru sítě". Na notebooku nefunguje ani firewall-nejde ani zapnout. Avast také ne a Windows Defender také ne. Nevím s tím rady. Nemáte někdo nápady? Předem moc děkuji.

Odpovědi na otázku

To je uz nejaky predinstalovany, nebo to nekdo preinstalovaval..?

Systém už byl předinstalovaný. Doteď vše fungovalo normálně a zničeho nic nefunguje pomalu nic.

Ve správci zařízení jsou všechny síťové adaptéry v pořádku a povolené?

Jsou tam 3 adaptéry. 2x Atheros (jeden nejspíše pro WiFi a druhý pro LAN) a ten prý funguje v pořádku a pak jakýsi Microsoft ISATAP Adapter #2 u kterého je vykřičník a když rozkliknu jeho vlastnosti tak je tam napsáno: "Toto zařízení nepracuje správně, protože systému Windows se nepodařilo načíst ovladače zařízením požadované.

"Tuto chybovou zprávu můžete ignorovat. Tato chybová zpráva neznamená problém s adaptérem. Adaptér bude nadále fungovat správně." to mi moc nepomohlo :(

Jasně, to byla odpověď na to poslední ...A co tak reinstal? Už to na tom booku někdy fungovalo? Zkontroloval jsi to na viry a malware?

Zkusil jsem bod obnovy. Po nastartování systému je už asi 5 minut černá obrazovka a jde vidět pouze kurzor myši.

Opravdu bych zkusil nějaký live linux. Pokud by to nejelo ani tam, tak nejspíš nějaký HW problém. Když by jelo, reinstal woken.

No dobře, ale proč nechce teď nabootovat ani ten systém?

Protože to může být i HW problém. Pak je jedno, jaký systém se pokoušíš zavést.Ale samozřejmě to můžou být i pochroumané wokna.Za ten čas, co to řešíš, už jsi mohl mít novou instalaci hotovou, jasně, aktualizace pak potrvají chvilku déle ......