» Poradna » Web a internet

Nefunguje Internet na Z77 (Windows 7)

Dobrý den, přeinstaloval jsem si Windows 7, ale mám problém. Windows 7 se normálně spustil a všechno funguje jen mi nefunguje Internet už jsem zkoušel dávat Drivery od základní desky a od Lanu. Ale pořád nic. Základní Deska: Asrock Z77 extreme6//upraven titulek dotazu z nekonkrétního "Windows 7"//

Odpovědi na otázku

A nemusi byt neco nastavene na te sit. karte (IP, maska...atd)...?Instaloval jsi to odcad..?https://www.asrock.com/mb/Intel/Z77%20Extreme6/

Zkusím to.

Nefunguje

Zkusim co..?

docela by pomohlo se podívat na instrukce poskytovatele internetového připojení, jak co nastavit + mrknout i na papíry, cos musel mít ke smlouvě - bývají tam třeba různá hesla apod. aby ti jelo SMTP atd.

obávám se že mohla odejít síťová karta, už to má svoje roky. U mé bývalé MB Z77 to začlo zrovna tak, nejdřív odešla síťovka a za pár měsíců celá deska...

Bohužel ne. Sítová karta je v pohodě mám zatím 2 Windows já ještě ten "poškozený" neodstranil ale je to zasekaný. A reinstall jse mi dělat nechce Windows 10 se mi neosvědčil a Win 8.1 ještě horší tak jsem udělal s TB disku oddíl s Windows 7 kde nefunguje Internet

win 8.1 ještě horší? Ale notak, co je na něm špatně, vždyť když dáš Clasic Shell tak rozdíl vizuálně proti W7 nepoznáš. Používám tak léta a je to nejlepší volba proti zastaralým Sedmám a příliš automatizovaným Desítkám. Pokud je možnost použít 8.1 tak tak učiň, problémy s W7 budou jen přibývat.

Takže myslíte že místo Windows 7 bych měl jít do Windows 8 jako mám ještě 14 dnů do Windows 8 čas. To myslíte že bude rychlejší a mín se bude porouchávat atd ?... Hry budou načítat rychleji a plynuleji běžet windows bude rychlí pokud bude správně udržován ?

jde o robustní systém který náročnou údržbu nepotřebuje, vystačíte si s nástrojem "vyčištění disku" a využití volby "vyčistit i aktualizace". Ponechat fungovat Defender a proti malwaru nainstalovat Spybot a dávat imunizaci prohlížeče, tím se blokují veškeré známé útočné stránky. A nainstalovat samozřejmě Classic shell a nastavit si nabídku Start podle libosti. Jde o naprosto stabilní prográmek, mě za ta léta ani jednou nespadl. Osobně používám XP styl a spokojenost. Navíc tenhle systém podporuje v základu USB 3 i NVme disky, takže pokud budete v budoucnu migrovat na jiný stroj tak není problém přenést disk do nového a systém se rozjede, jen si chvilku osahá hw a normálně poběží. Já takhle migroval z AMD na Intel a nyní zpět a vše jeden systém, jen jsem občas obnovil ze zálohy. Jinak vše původní instalace z konce roku 2013. Pokud uživatel nedělá skopičiny a neinstaluje co přijde pod ruku z pochybných zdrojů tak tenhle systém vydrží opravdu hodně. A hlavně se nezpomaluje jako předchozí verze. Ovšem taky záleží co máte, jestli pořád hdd nebo už ssd, alespoň sata. U klasického plotnového je třeba pravidelně defragmentovat, cca jednou do měsíce plus mít buď virutální /swap/ paměť vyplou a dostatek RAM nebo alespoň swap soubor umístit na vlastní oddíl vytvořený na začátku hdd, postačí obvykle 10-15GB oddíl. Na začátku protože je to nejrychlejší místo plotnového disku. Tragická chyba je nechat to na zakladním nastavení kde se tento soubor pere s ostatními někde v půlce disku či dokonce blíž konci, jednak to systém brutálně zpomaluje "zasekává" a také zvyšuje fragmentaci souborů takže už po půl roce takového provozu jde o šneka....

Už vím co stím, nemám drivery! Ale nikde se mi nepodařilo stáhnout funkčí nemohl by mi někdo pomoct ? Moc se nevyznám. Windows 7 64 Bit Profesional

Překvapivě na stránkách výrobce desky:https://www.asrock.com/mb/Intel/Z77%20Extreme6/Broadcom Lan driver ver:14.8.4.1

Pak mám zřejmě mám dát setup.exe a restartovat PC a vše bude OK?

pravdepodobne jo, vyzkousel jsi?

"..už jsem zkoušel dávat Drivery od základní desky a od Lanu.."Ted zase, ze tam nemas drajvry. Ctes to vubec, co se ti tu pise?Tu adresu mas hned v prvnim odkazu...

Je to Troll

Spíš trotl :)

Obé

Ty nic nezkoušej, nevíš o co jde, řekni si někomu, kdo tomu rozumí. Tady neprobíhá kurz jak na počítač.