» Poradna » Počítačové sítě

Nefunguje internet (kabel utp)

Dobrý den,Mám problém s internetem. Doma si opravuji byt a nyní jsem se přestěhoval ze "staré místnosti" která se bude teprve opravovat do už hotové. Jenže když jsem připojil pc do zásuvky utp tak mi načetla síť ale internet už ne. wifi mi funguje normálně (nb, mobily) ale když napojím nb na tu stejnou zásuvku tak mi taky funguje jen síť. Mám za to, že při připojování zásuvky se někde stala chyba. Ale potom nechápu že mi funguje síť. Elektrikář mi řekl že zásuvky mám zapojené podle standartu T568B. jenže už mi nestihl zapojit ty zásuvky do modemu (zexel od O2) tak jsem si nacviknul konec kabelu(zásuvky) normálně podle internetu (bílooranžová/oranžová/bílozelená/modrá/bílomodrá/zelená/bílohnědá/hnědá) a zacvaknul do modemu a v síti jsem ale internet neběží.prosím poraďte kde se stala chyba a co s tím. Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Zkontrolovat zapojeni do modemu jestli je ve spravnem portu, zkusit zapojit do stejneho portu notebook naprimo. Pokud bude na portu fungovat je chyba v kabelu k zasuvce.

port funguje, mám tam teď provizorně datý kablík až k PC přes 3 místnosti ale jelikož je to staveniště tak to je dost na houby ptž se přes to někdo přerazí

Tak prozvonit vsechny draty v kabelu a pokud budou v poradku je nektera ze stran blbe zapojena. Pokud se nektery drat "nerozsviti" muze byt jen blbe narazeny.

Co si máme představit pod slovy "v síti jsem"?Pořadí barev máš v pořádku, nemáš ale otočený konektor o 180 stupňů, to značí bílooranžový na čísle 8 atd? Zkontroluj zásuvku, jestli je opravdu zapojená podle normy T568B, bývá tam barevné značení.Problém je v tom, že sice máš nebo sis někde půjčil krimplovací kleště, ale evidentně už ne tester kabelů...

Všem děkuji za odpovědi.Nakonec jsem po urputném zkoušení klasickou zkoušečkou kablíku po kablíku, že drát je v pořádku. tak jsem vylučovací metodou došel k závěru že je špatný konektor v zásuvce. Vyměnil jsem vnitřek zásuvky a vše funguje jak má.Ještě jednou děkuji.