Nefunguje integrovaná kamera u notebooku

Nefunguje mi integrovaná kamera u notebooku Lenovo Ideapad 330. Nefunguje ani ve Skype, ani pro jiné programy (např. Kamera), přitom je pro tyto aplikace v nastavení povolena. Zjistil jsem to včera, kameru jsem předtím 2,5 měsíce nepoužíval.Když spustím např. program Kamera, tak kamera se zapne, protože začně svítit, ale neukazuje žádný obraz, resp. se objeví šedý obdélník, na kterém je bílý přeškrtnutý fotoaparát.Ovladač kamery je ze září 2019, zkoušel jsem ho aktulializovat, ale ukázalo mi to, že je stále platný a aktuální.Děkuji předem za Vaše rady.

Odpovědi na otázku

Fn + F8, případně jen F8

Lenova mají fyzickou krytku kamery nebo vypínač kamery, který ji odstaví, nemáš ji fyzicky zakrytou nebo vypnutou?

Zkus stáhnout jiný ovladač. Také mi na Lenovu občas přestala kamera fungovat, když si Windows nainstaloval nějaký špatný. Najdeš ho na stránkách Lenova.V první řadě samozřejmě zkontroluj, zda není kamera nějak vypnutá. Ať už HW (přepínač, krytka) nebo SW cestou, třeba v Lenovo Vantage nebo nějakou kl. zkratkou.

Přesně tak, rešil jsem toto u třech starších ThinkPadů. Windows si nainstalují své ovladače kamery a kamera pak bohužel nefunguje. Je třeba jít na stránky podpory lenova a stáhnout poslední možné ovladače.

Otevřít krytku kamery.

Na HP NTB kamera nakočila, ale odpojila se. Znovu naskočila na několik vteřin až po restartu. Řešením bylo nahradit updatem vnucený ovladač pro chipset a USB za stažený ze stránek výrobce NTB. Jiné ovladače mohou být novější, ale nemusí správně fungovat.