» Poradna » Ostatní

Nefunguje heslo

Dobrý den, po aktualizaci W10 se přestal automaticky otevírat PC, a kromě toho nefunguje pro ruční otevření žádné nové heslo, kterých jsem vyzkoušel několik přesně podle návodu na zapomenuté heslo. Přitom si nepamatuji, že bych býval na začátku k PC nějaké heslo psal (právě proto aby nenastal možný problém). V současnosti otevřu PC jedině přes pin kód. Pro automatické spouštění vždy požaduje heslo, ale žádné nefunguje. Mám v nich už zmatek. Prosím o radu.

Odpovědi na otázku

Když už jednou za rok otevírám PC tak vždy šroubovákem, automaticky se otvírající PC jsem ještě neviděl.

"já" - tazatel jistě nemyslel otevřít skříň PC, ale spuštění systému bez zadávání hesla nebo pinu - a to jde bez problémů.K dotazu: Když jsi nikdy žádné hoslo nezadával, tak nech pole pro vyplnění hesla prázdné a pokračuj, jako by tam bylo heslo vyplněné (Entr, Přihlásit se, Pokračovat, apod.).

Dík, znovu to zkusím, ale jednou jsem to už zkusil a objevilo se oznámení o špatném hesle.

Jsi přihlášený účtem Microsoft, nebo máš vytvořený místní uživatelský účet?

Mám účet Microsoft, o jiném účtu nevím, že bych se k nějakému přihlašoval. Vždy, když vyzkouším různá hesla, kliknu na "zapomenuté heslo", řádně absolvuji nové, dostanu souhlas "a je to", načež se ním do PC nedostanu. Jedině přes pin.

Microsoft account nelze vytvořit bez hesla. Takže jsi na začátku nějaké zadávat musel. Ale co s tím ti neporadím, já microsoftí účet nepoužívám. Pouze lokální a nebo v práci doménový.

Pokud se přihlašuješ PINem, tak jsi asi nějaké heslo zadal, protože bez hesla není potřeba ani PIN.Zkus "Změnit heslo", ale pole pro vyplnění hesla nech prázdné. Potom se budeš přihlašovat bez nutnosti zadávat heslo nebo PIN.

Znovu jsem zkoušel "Změnit heslo" a nevyplňovat pole pro heslo, jenže stále se objevuje "nesprávné heslo". Zkoušel jsem to vícekrát, bez pozitivní reakce. Funguje pouze zadání pinu, ale to u jiného přihlašovacího jména (napřed jméno, pak příjmení). Proč to tak je, nevím.

Když máš účet u Microsoftu, tak jsi musel tento účet založit s heslem - bez toho to nejde.https://support.microsoft.com/cs-cz/help/4026971/micros... https://account.microsoft.com/account/faqhttps://support.xbox.com/cs-CZ/my-account/microsof... https://www.zive.cz/poradna/ucet-microsoft-a-... Návodů je spousta, stačí pohledat.

Pokračoval jsem v experimentováním a založil místní účet s heslem, to funguje, včetně Pinu, jenže při zapnutí PC se tenhle místní účet neuplatní. Objeví se jiný účet, ke kterému žádné heslo nefunguje. Pak musím přepnout na místní účet. Protože chci, abych nemusel používat heslo při zapnutí PC, potřeboval bych nějak nastavit, aby byl hned na začátku natavený ten místní účet, ke kterému funguje heslo. Nevím, jak to změnit. Bojím se zrušit účet, k němuž mi nefunguje heslo. Prosím o radu.

Start / Spustit / Enter.Napsat:control userpasswords2EnterTam vyberete, ktery ucet se ma automaticky pri startu prihlasovat. Zadate dvakrat po sobe jeho heslo. Kliknete na OK a je hotovo.(Funguje uplne stejne uz od dob Win XP..)

PS: Jenze to nejdriv musi fungovat to heslo. Jak zprovoznit heslo k MS uctu uz ale bylo popsano vyse.

Dík, zkusím to. Heslo pro místní účet funguje.

Otevřel jsem Hledat (nevím kde najít Spustit), napsal control userpasswords2, napsalo mi to, že nic nebylo nalezeno. Kde dělám chybu?

Spustit se dela nejlip pres klavesovy dvojhmat Win+RHledani to nenajde.

Myslím, že jsem to zvládl, nastavuje se místní účet, heslo funguje. Teď ještě to automatické přihlašování, předtím mi to nešlo.

nefunkcni heslo

Při zadani hesla stejne je špatné.