» Poradna » Programy

Nefunguje Firefox

Včera jsem se pokoušel dostat přes Firefox na net a nešlo mi to, nezobrazí se ani ty přesýpací hodiny, které značily, že se program spouští, neděje se vůbec nic - odintaloval jsem a nainstaloval znovu, nevím, jak dál, funguje pouze Explorer, mohu používat pouze ten, ale Firefox mi byl bližší... Čím by to mohlo být a jak bych měl dál postupovat? Děkuju za odpověď.

Odpovědi na otázku

Máš požkozený profil. Firefox sice přeinstaluješ, ale ten profil tam necháš! Musíš ho smazat. Po spuštění FF se autom. vytvoří nový. Pak to poběží normálně.

Ale jak a co mám smazat? Podrobnější popis by se hodil... zas jsem ff odinstaloval a nainstaloval nový, ale je to prd platný.

Přečti si další odpovědi. Číst snad umíš - máš smazat svůj profil ve FF.

Mně nejde ten ff spustit vůbec, nevím, kde to mám najít.

C:\Users\-tvoje jméno-\AppData\Roaming\Mozilla\Firefoxcelou složku "Firefox" smaž, pak ho spusť !

Našel jsem si to, ale mám složku Mozilla Firefox v Program files a tam ještě když ji otevřu mám kromě jiných souborů firefox.exe...co z toho tedy smazat? Děkuju moc za info.

To co ti radí smazat je profil. Jo a hlavně to nedělej!!! Takhle tedy ne. Je to špatně z několika důvodů. Hlavně pokud jen smažeš profil, tak přijdeš např. o hesla, záložky apod. Přitom oni nejsou to, co ti způsobuje problémy s Firefoxem. Tak proč se jich zbavovat?Nejdřív si přečti, co je to profilhttps://support.mozilla.org/cs/kb/profily-misto-kam-f... Nemaž něco, co ti někdo poradí a ty nevíš, co to má za následky. Mohl tě na to aspoň upozornit. Nevím, proč třeba neporadil vytvořit si jen nový profil. Starý dokonce mazat nemusíš. Můžeš mít i víc profilů. Nejlepší způsob, který znám jsem ti napsal v mém druhém komentáři. Tj. vytvořit nový profil a nakopírovat do něj důležitá data. Přečti si to.

polopaticky bych to potřeboval ozřejmit. mám minimální zkušenosti.

toto se mi stávalo taky, nefungovala ikona na ploše a zástupce ve snadném spuštěníz nabídky Start / Všechny programy to bylo OKpříčinu neznám, ten rozbitý profil by to klidně mohl být

Win + R (CMD) > firefox.exe -phttp://abload.de/img/snap70734dssb.pngVytvoř nový.

C:\Users\-tvojemeno-\AppData tam zmaž každý priečinok čo má názov firefoxC:\ProgramData detto

Něco máš s profilem. Ten se nenachází ve stejné složce, kde je samotný Firefox a při běžném odinstalování Firefoxu se ani nesmaže. Zazálohuj nejnutnější obsah v profilu. Pokud nevíš jak, tak použij program MozBackup. Ten ti zazálohuje celý profil do jednoho souboru. Teprve až budeš mít zálohu, tak můžeš odstranit profil !! To jde různými způsoby. V tomto případě doporučuji spustit odinstalování Firefoxu. Tentokrát ale nezapomeň zaškrtnout pole "Odstranit osobní data a nastavení aplikace Firefox" (= profil). https://support.mozilla.org/cs/kb/Odinstalace%20FirefoxuPo odinstalování zkontroluj složku, kde byl nainstalovaný Firefox a pro jistotu smaž všechno, co tam zůstalo. Pokud tam něco zůstalo. nejspíš to není nutné, ale nic tím neztratíš. Poté můžeš znovu Firefox nainstalovat a opět spustit mozbackup. Tentokrát pomocí MozBackupu obnovíš nejnutnější data (např. hesla, historii, záložky). Jestli to nebude nutné, tak raději neobnovuj rozšíření a různé zbytečnosti. Mohl by být problém právě v nich! Pozor při obnovování hlavně na rozšíření, obecná nastavení a neznáme soubory. Tohle raději neobnovuj. Obnov jen to nejnutnější. Jinak hrozí, že budeš muset znovu začít od začátku. Jestli jsi provedl obnovu, tak spusť Firefox. To je vše. MozBackup stáhneš tadyhttp://mozbackup.jasnapaka.com/Češtinu tadyhttp://mozbackup.jasnapaka.com/translations.phpPokud by byl někde problém, tak napiš. Práce s MozBackupem je velmi jednoduchá. Tady jsem našel k němu manuál, ale snad ani není nutný: http://mozbackup.jasnapaka.com/cesky-manual.php