Nefunguje Externí Hardisk

Ahoj potřebuji poradit mám Verbatim Externí hardisk 500GB koupen na vánoce do teď fungoval bez problémů je plný pohádek pro syna které si pouštěl na smart televizi. Bohužel Hardisk nejde připojím ho do Notebooku asi za 1 minutu se ukáže v tento počítači ale není u něj paměť napsaná , Notebook je okamžitě celý zpomalen a zasekanej když na něj kliknu pravým po (1 minutě se otevře okénko dám naformátovat) po 5 minutách se ukáže tabulka dám naformátovat a celé se to sekne a nic to neudělá. jakmile odpojím Hardisk z PC okamžitě se PC zase zrychlí a funguje jak má. zkoušel jsem přes Příkazový řádek co jsem našel návod a to taky nefunguje celý PC to sekne a konec odpojím a zase vše jede vůbec nevím co stím stáhnul jsem různé programy přímo i od Verbatim nefunguje celý program to sekne jakmile odpojím zase vše jede dál už fakt nevím jak prosím o radu. Mám Windows 10

Odpovědi na otázku

Tady rada není. Je prostě vadný. Umřel.Pokud to půjde zkuste z Crystaldiskinfo dostat výpis smart, nebo zkusit rozjet v HD tune kontrolu povrchu. To nic neopraví, ale při reklamaci budete mít důkaz, že je to kaput.Jediné co můžete dělat, je reklamovat.

To je akorát na reklamaci, je po něm. Ovšem jestli třeba náhodou někomu neupadl na zem...

Neupadl je jak nový

Tak ono to na něm nemusí být vidět, když spadne na koberec. Ale pokud víš, že nespadl, tak ho jednoduše reklamuj.

Pokud si ten disk syn zapojoval do televize sám a říká že mu nespadl, tak mu samozřejmě spadl, pokud je k televizi zapojen trvale a nemohl spadnout, tak prostě umřel.

Znovu píši , že nespadl a ani spadnout nemohl je na poličce ve výšce trvale

V tom případě prostě odešel, reklamace to jistí.

A kdo to má číst bez interpunkce, snad jenom stejnej kretén jako ty

A hlavně si nemysli, že pokud spadl (a ty nebo synek, to je jedno) to "zatajíte", oni to stejně poznají a relamace uznána nebude.....

Pokud není mechanicky poskozený(pouzdro a konektor) tak prodejce nemá šanci zjistit jestli spadl nebo ne. A hdd se neopravují, silně pochybuji že je někdo rozdělává a zkoumá vnitřek(je to celé slepené dohromady)....PS: pracoval jsem ve velkoobchodě a disky z obchodů se jen zkontrolovaly jestli nejsou mech. poškozené(pouzdro a konektory) a následně se odeslaly výrobci do asie....

Nie je v diskoch otresový senzor?

HDD se opravují, pokud jsou v záruce. Dělá to výrobce. Jiná věc je, že se takto nemůže stihnout 30 dní a proto ani nevrací opravený původní kus.

nejspíš umřel. Příště doporučuju nemít důležité věci na jednom disku a moje osobní doporučení je, nekupovat hotové 2.5 palcové exteráky, ale box + "notebookový" disk dovnitř. Je to mnohem spolehlivější řešení.

Problém je dle všeho ten, že je poškozený File system na disku a windows se ho cyklicky stále snaží přečíst, proto to zpomalení. Odhaduju že je poškození fyzické, ale může to být i způsobeno odpojením disku při zápisu (chyba jen v MFT tabulce nebo tam někde, pak by ale měl fungovat formát disku na opravu). Doporučuji přečíst smart hodnoty v linuxu. Nebo zjistit zda se ukazuje kapacitu disku ve správci disků. Pokud ne, tak je to s diskem špatné a asi je poškozená servisní oblast HD ( stopa 0).

pokud bude čitelný přes live linux, tak bych ozálohoval data a zkusil disk naformátovat. Gparted to umí a je to grafické klikátko.

Tobě to hrát nebude, neumiš česky a potom je každá rada drahá.

Musíte si ujasnit co vlastně chcete. Zachránit data nebo rozchodit disk?(pokud je v záruce tak jednoznačně reklamace)Live linux je dobrá volba, občas to pomáhá a s tím souhlasím. Pro záchranu dat by bylo třeba zkopírovat data na jiný disk 1:1, něco jako DD copy s tím aby se nevracel na fyzické chyby povrchu a přeskakoval je. Teprve na tom dobrém disku data obnovovat pomoci jiných utilit.Pro rozchození disku je na snadě low level format či jiná utilita, která umí realokovat vadné sektory. (není ale pak disk v pořádku a může kdykoliv zase zkolabovat)