» Poradna » Počítačové sítě

Nefunguje Ethernet - Win10

Ahoj,Mám problém s připojením na net. Po přerušený instalaci jednoho programu se mi úplně zaseklo PC a musel jsem program v nouzovém režimu odstranit. Od té doby nefunguje internet. Kabel jsem prověřoval a po připojení do Apple TV funguje. Takže to asi bude něco v počítači. Když na kartě Síť a Internet rozkliknu záložku Ethernet, zobrazí se ikona kabelu a popisek "Omezené" Když na to kliknu Zobrazí se nadpis Vlastnosti a tlačítko Kopírovat, nic víc... Kamarád mi poradil, že to může být ovladačem síťové karty, ale ten je v pořádku. V záložce Ethernet- Stav je: ˇ"stav média": Povoleno, "rychlost" 100,0Mb/s a "připojení IPV4 i Ipv6! nepřipojeno. Základní deska je relativně nová, takže v hardwaru to myslím nebude...Nenapadá vás co s tím?Díky moc,Albert

Odpovědi na otázku

Ahoj, jak muzes vedet, ze je ovladac vporadku, zkousel jsi ho preinstalovat? Vyhledat novejsi? Naistalovat starsi verzi? Je ip adresa pocitace stejna jako v siti do ktere ses pripojeny? Jak mas nastavenou ip adresu, staticky dynamicky?Zkousel jsi resetovat pripojeni napr pomoci ipconfig /release ipconfig /renew?

Přeinstaloval jsem ho i jsem zkusil nainstalovat nejnovější od Asusu.Jak zjistím ty IP adresy? Myslím, že právě ani přihlášený do sítě nejsem.Staticky nebo dynamicky nastavenou IP znamená co? Připojení jsem taky resetoval, ale nic...

Zmáčkni na klávenici zkratku win + R a zadej do pole cmd.exe, poté napis do terminálu ipconfig, a vyhledej ethernet adapter, tvoje ip adresa by mela byt 172.16.x.x nebo 192.168.x.x nebo 10.0.x.x, pokud to nebude ani jedna z nich nejseš pripojen ani v domácí siti nebo ti DHCP server nepřiřadil ip adresu. Co s tím? restartovat síťovou kartu, restartovat router nebo nastavit ručně přes ovládací panely->Centrum síťových připojení a sdílení->Změnit nastavení adaptéru, vybrat ethernet, protokol ipv4, pokud je to nějaká z nich, zkusit zadat ping 8.8.8.8 pokud neodpovídá, může být problém u poskytovatele, nebo ve špatné konfiguraci routeru -> resetovat router, překonfigurovat router.

Když napíšu ipconfig, tak se nic nevypíše:( Jak restartuje síťovou kartu?Dík

Hele a píšeš ipconfig opravdu do "Příkazového řádku" a ne do pole pro spuštění cmd? Ještě jednou si pročti návod.Kartu restartuje příkazem ipconfig /release, poté ipconfig /renew, už jsem ti to psal výše...

ahoj mě to napsalo že mám ip 192.168.x.xale když jsem dal ping 8.8.8.8 tak sent = 4 recived = 0 lost 4 (100% loss) co s tím prosímtě?

Od Asusu... U výrobce síťové karty jsi nehledal?