Nefunguje drátová klávesnice a myš bezdrátová ano

Dobrý den,koupil jsem si nový počítač a nainstaloval jsem windows 8 při instalaci jsem používal bezdrátovou klávesnici a myš. Asi po měsíci se mi v klávesnici a myši vybili baterie a tak jsem zapojil starou drátovou klávesnici a myš. Ta však nefungovala nemohl jsem se dostat do počítače. Musel jsem si dojít koupit baterie. Co mám udělat aby mi na počítači fungoval i ten drátový set. Když ho zkusím připojit kurzor zmizí a je to včoudu počítač se nedá ovládat. Normálně by mi to nevadilo, ale jak mi dojdou baterie nemohu se dostat do počítače. Když najedu do biosu drátová klávesnice a myš normálně funguje. Co s tím mám dělat ?

Odpovědi na otázku

A) Ovladač, je stará, HW problém, je-li to PS/2 zapojovat při vypnutém PC!?B) Do bezdrátovky se dávají dobíjecí baterie, snad tam necpeš alkalické to se nedoplatíš! Jinak alkalické vydrží v klávesnici i 2 a více let (což máš divné), u myši při velkém nasazení podle typu, ale týdny až měsíce.