» Poradna » Mobily

Nefunguje dolby atmos pro pc home theater

dobry den, mam problem s dolby atmos home theater pro pc. koupil jsem si nejnovsi motel domaciho kina dolby atmos onkyo ht-s 7805 a mam to pripojeno na notebook lenovo g780. program v pc dolby atmos jem si zakoupil a nastaveni mi funguje jenom na sluchatka, ale uz nemuzu nastavit na dolby atmos for home theater.postupuji podle pokynu aplikace, ale kdyz se dostanu k vyberu moznosti sluchatka nebo home theater, tak je tam moznost vypnuto, nebo windows sonic pro sluchatka, nebo dolby atmos for headphones. predem dekuji za pomoc..

Odpovědi na otázku

Tak to je jasny, kdyz to nastavujes u bezneho (analogoveho) sluchatkoveho vystupu. Kdyz se podivas do vlastnosti HDMI, mas tam moznost Atmosu pro HT?A popravde, co se stane kdyz nejaky Dolby Atmos obsah pustis? Je spravne po HDMI predan do AVR? Jinak bych uplne vyhodil ten NTB, nevim co tam s nim chces provadet a zapojil misto nej MMC, u ktereho je ozkousene ze je schopno bezproblemove predavat zvukovou stopu v Atmos formadu do AVR, s Androidem treba Wetek Hub, Nvida Shield, primo s Kodi: OSMC Vero 4k

nenastavuji to pres sluchadlovy vystup, to jsem mel jenom na sluchadla, normalne to mam pres hdmi, dokonca je tam i moznost nastaveni pro home theater , ale je slabe sediva to znamena, ze nemuzu na ni kliknout. kdyz pustim demo ukazku , tak na onkyu se zobrazi dolby atmos cervene a funguje skvele. notebook pouzivam jako univerzalni pristroj, (internet, televize, video, hry a ostatni veci) mam ho napojenej na projektor.

buhužel s atmosem jsem se take dost natrapil... na jednom pc mě jede, na druhém, ne ... konkrétně pc z brasvelem ani ťuk, stare stolní pc ano... je potřeba mít všechno aktualizované zejmena drivery od desky, grafiky a procesoru.... ale ani to ti nezaručí že to pojede... :(((( používám kodi... tam nastavuji audio Wasapi out. dostanu z pc alespoň Dolby truehd a dts-hd... je taky si potřeba stahnout nějaké filmy co jsou ripnuté s atmosem.... atd. pokoušej dál. asobně přemýslím že si koupím něco co atmos zaručenš umi, snad Nvidia Shield TV.

Tome, vsechno jsem zkousel, no nijak to nejde. Taky jsem si poridil i nvidia shield, ale asi po dvou hodinach nastavovani jsem to vratil zpatky. Za ty penize, hodne malo muziky. Suce podporuje dolby atmos, ale platit za neco 5500 kc, kdyz uz jsem. Za kino dal 24000 mi prijde dost. Pritom to nesplnovalo to co tam vsechno vychvaluji. 70 gb film 4 k jenom sekalo, takze pro mne propadak. A zase tak svizne to taky neni jak to zminuji..takze zatim na ntb nastaveni 5.1. bohuzel...jeste premyslim o novem ntb, no musim to poradne zvazit

Zkus to vzít z druhého konce - co od toho atmosu očekáváš?Vsadil bych se, že stejně nepoznáš rozdíl od obyčejného DD...

No a pokud se nepletu, tak zminovana aplikace je jen na to aby zvuk co jde z PC zakodovala do Atmosu a kino ho opet rozkodovalo, takze tak nejak vcelku k nicemu. Pri spusteni videa s audio stopou v DD nebo DA a spravne nastavenem HDMI passtrough zvuk do reciveru dorazi a dekoduje se. A opet, resit kino tak ze tam neustale pripojovat notebook? Co bylo na Shieldu spatne?

Osobne mne tohle nejak netoci. Jedu na studiovych yamaha hs8 a mam i mackie cr5bt. Neskousel jsem jak by hralo kvatro. A radej neuvadim jake by podle mne byl rozdil vuci tomu onkyu, pokud k jde o set s bednama http://www.eu.onkyo.com/en/products/ht-s7805-1309... Ted uz je pozde. Priste jete 5.1 zesak/tuner a 5.0 bedny s aspon 8p stredobasem, sub az dodatecne dle preferenci posluchacu.Coz bych bral jete se zarukou od firmy, jsou u nas. Kdy se postupne slozi neco co bude hrat porad slusne, nez to chcipne, pripadne nepujde opravit.

Když se tu bavite o atmosu tak a domácím kinu tak by to měl být reciver s podporou atmosu 7+1 kanál. Jelikož atmos je hlavně v tom že další 2 repraky které míří ze sikma do stropu

Zdravím,nevím jestli jste to už vyřešil,je to v nastavení toho notebooku,není potřeba nic kupovat a stahovat,,, krom přehrávače (KMPlayr,VLC), a koupit dva HDMI kabely (1.3,1.4) nemate ly.v notebooku nastavit duplikaci nebo rozšíření monitoru.nastavit v menu zvuk (zařízení pro přehrávání ) hdmi výstup a s hodnotu na 24 bitů 96000 Hz. (vlastnosti,upřesnit) u přehrávačů můžete narazit na to že vám to po nainstalování nepůjde,je potřeba nastavení v menu audio,v základu bývají zapnuty různé filtry apod,já jsem se setkal s tím že zvuk šel a obraz se flákal (zpomaloval),doporučuji udělat jpg. nastavení,po případné aktualizaci přehrávače to šetří čas.u onkya nezapomeňte na Firmware Update a správné nastavení konfigurace beden (5.1.2),asi se smějete ale setkal jsem se s tím že to měli lidi nastaveno na 7.1 v domnění že to funguje jako dolby atmos. Přeji hodně hezkých chvil u DK