» Poradna » Notebooky

Nefunguje displej u notebooku

Zdravím,mam takový problém.Dneska jsem rozebíral celý notebook(čistil od prachu)+jsem si přidal SDD a windows nainstaloval na něj a od té doby mi vůbec nefunguje displej u notebooku.Když připojím jiný monitor tak to funguje.Je možné že se musí v biosu nastav nějak ten monitor nebo tak?Ani když kliknu na plochu levým tlačítkem tak jsem tam měl dřív intel a mohl jsem si tam nastavit obraz a tak a ted to tam vůbec nemám.Díky za odpověd

Odpovědi na otázku

Pokiaľ ti ext. monitor normálne ukazuje, znamená to, že grafika je OK.Ty si však (a asi to bude na 100%) buď nepripojil dobre ten flexi kábel k zobrazovaču, alebo si ho dokonca i poškodil. Skontroluj si baterkou, či sa niečo na monitore zobrazuje (posvieť naň - ak je funkčný, vidieť texty), ale máš v háji podsvietenie, pokiaľ sa nič nezobrazí - je to tým flexikáblom.Takže znova a skontrolovať, či flexikábel k monitoru je do matičnej dosky správne zasunutý, alebo nie je niekde poškodený (často pri pántoch).Hľadaj podľa značky svojho TAJNÉHO notebooku toto -https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1_4WNPVXXXXX2XFXXq6... alebo tomu podobné.

Mám notebook asus gl552vx-cn146t

Měl si pravdu,bylo to tím flexi kabelem,děkuji ti už to funguje

Ako sa ti pri cisteni a osadeni SSD podarilo vysunut flexi kabel?

Možná postupoval podle návodu odborníků https://www.alza.cz/jak-vycistit-pocitac

A jen si to převedl na notebook.

Asi abych to vyndal celé tak jsme musel odpojit i flexi kabel :) pak jsem ho tam nedocvaknul úplně