» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nefunguje disk nevím jak zapnout chkdsk v operačním menu

Nevím jak spustit chkdsk v operačním menu když mi nejede disk

Odpovědi na otázku

Nabootuj z flešky instalačku > spusť Příkaz. řádek (shift+F10) > diskpart atd.....

Ovšem chkdsk dokáže pouze zkontrolovat/opravit systém souborů.Pokud se jedná o kontrolu disku jako takového, je třeba použít diagnostickou utilitu.V tom případě nabootuj http://www.ultimatebootcd.com/a disk zkontroluj některým nástrojem ze sekce HDD

spis bych zacal tim, jestli vidi disk Bios, pokud ne, kup novy.. Pokud ano, vymontuj disk a pripoj k jinemu PC a hd tune otestuj a zkus zalohovat data (pokud nabehne jako datovy) pokud najde hd tune vadne clustery, kup novy, pokud ne, zformatoj jej a zkus system instalovat znovu

Pro tyhle případy je dobré mít flešku např. s Linuxem. Pokud HDD funguje a je vidět, lze se snadno dostat k datům, nebo jej otestovat bez toho, že by člověk musel vytahovat disk a někoho otravovat, jestli si k němu nemůže dát disk. Ne každý má doma více pc, že?