» Poradna » Programy

Nefunguje CD mechanika

Stále se mi přehrává pouze jedna strana CD. Po otočení cédéčka se Přehrávač CD nespustí a když mi přítel ukáže, kde je, tak je tam v tom okýnku napsáno: není vložen zvukový disk. Ani po tlučení ze strany do monitoru se to nezlepší. Nejspíše bude pokaženo něco v počítači. Používám Windows 2001 Bill Gates edition.

Odpovědi na otázku

Data jsou na CD jen z jedné stranyZ druhé strany je seznam písněčekv lidským okem čitelné formě, nebo logo microsoftu pokud je to CD s programy.

Zkuste do mechaniky vložit dlouhohrající desku ta je oboustranná.CD ne.

Vynil jde do otvoru nacpat, ale dvířka nejdou zavřít. A to mi tam pak bude hrát LP deska?

Bohužel, zřejmě máš starší CD-ROMku, která LP desky neumí. Novější mechaniky je zvládají, jenom jim musíš vyměnit optickou laserovou hlavu za speciální jehlu. Potom ty úplně nejnovější si už hlavu umějí vyměnit samy, ale jsou moc drahý.

Jo a ty ouplně nejlepší mechaniky ještě krom toho zvládají přehrávat Edisonovy voskové válečky a přitom vařit capuccino :))

Musis vynyl postribrnit, aby se mel laser od ceho odrazit, cerna barva zere svetlo, to je jasny .

Pokud mas 5,25 palcove diskety, skus si z jednej vybrat disk, perfektne sadnu do cdrom mechaniky a to dokonca z oboch stran, nezabudni ich mechanicky vymazat popojetim päť kilového magnetu strednej striedy. Ich vyhoda je ta, ze su na rozdiel od cedeciek pomerne lahsie, narozdiel on vynylu ich nemusis rozlamat na mensie casti, aby sa ti do mechaniky zmestilidufam, ze som ti pomoholahoj

TEST

Ještě, že to nebylo na smetišti, už by to bylo smazané.

To si snad děláš srandu ne??

to ti ani hrat nebude. dneska uz se cd prodavaji bez popisu smeru toceni se v mechanice jelikoz je hodne druhu na truhu.
musis vzit fixu a na ty stribrny strane cd nakreslit po cele plose velkou sipku z prava do leva. to je standartni smer otaceni se v mechanice pro region evropa.
pak to uz pujde..