» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nefunguje Boot Win7 z instalačního DVD - " Access Denied " !

Zdravím, může mi někdo poradit, jak se posunu dál v instalaci Win7 na nb Lenovo E450 ? Mám na něm Win 8.1. a chci na něj hodit poslední záložní OEM Win7 ( koupený před 2 lety, když je TSBohemia ještě vyprodávala samostatně ) .V Boot menu jsem správně nastavil prioritu na USB CD, ale při načítání CD mi prostě vyskočí hláška:SECURE BOOT Image failed to verify with *ACCESS DENIED*. PRESS ANY KEY TO CONTINUE.a pak to najede normal do systému. Tam je celý obsah CD vidět samozřejmě.Doplňující info z BIOSU:Boot Priority Order1. USB CD TSSTcorp CDDVDW SE-S-084Fv záložce Startupo mám dále:UEFI/ Legacy boot.............[UEFI Only]CSM Support ................... [No]• Unselectable foe Secure Boot Boot Mode.......................QuickBoot Order Lock............... [Disabled] .Nevím, proč je přístup odepřen .....

Odpovědi na otázku

jinak když spustím setup ve Win 8,1, tak si to Win 7 můžu nainstalovat ale to je mi k prdu když nemůžu odstranit oddíly a dát to WIN7 na čisté SSD .jinak vidím, že všechny instalační složky mají datum 12.4.2011, to je pěkně starý ještě nepoužitý kousek DVD licence ....

Pro Windows 7 je nutné zapnout CSM support a legacy boot.

jenže já se na CSM Support kde je NO, nedostanu. V záložce Startup je na prvním místě Boot, pak je Network Boot ( tam je PCI LAN ). no a pak jeUEFI/Legacy Boot [UEFI ONLY]- CSM Support [No].jenže sem mě vůbec nepustí, šipka přeskakuje rovnou na Boot Mode

UEFI/ Legacy boot.............[UEFI Only]Máš tam možnost "Legacy BIOS" nebo něco podobného? W7 totiž bez úpravy UEFI neumí, takže to neprojde přes Secure boot.

Nemám. Je možno si odněkud na flešku tedy stáhnout nějakou instalačku Win, , která už bude upravená případně rovnou s aktualizacemi a jen tam dosadit můj licenční klíč ze štítku, který ještě nikde nebyl použit ?

A ty se chceš spoléhat na nějaké neověřitelné instalačky z netu?Tady máš návod, jak W7 upravit. Není to zase tak složité:https://www.chip.cz/novinky/trendy/instalace-...

Pokud je to hodně starý notebook, tak nejde vypnout Secure Boot. MS to tehdy přikázal výrobcům dát povinně. Pak polevil a v nových BIOSech se dal vypnout. Takže přeflešuj BIOS, vypni SecureBoot, zapni CSM, nabootuj, odeber z disku všechny oddíly (nic neformátuj) a proklikej se instalací. ☺

U některých BIOS/UEFI se muselo nastavit heslo pro Admina, aby šlo vstoupit do některých nastavení (UEFI/Legacy).

díky stejně jako pcmakerovi - podívám na to - už jsem myslel, že to mám .....je to Thinkpad E450 když je na konci vyprodávali bez systému...SECURE BOOT mám v záložce SECURITY - tam šlo dát Disabled, následně ve Startup už jsem se dostal na UEFI a přepnul na Legacy a zapnul CSM anosice už to běží, dal jsem vlastní instalaci - všechny oddíly jsem na 256 GB SSD odstranil, dal nový (plus jeden 100MB si rezervoval systém ) naformátoval a už se win 7 instalovaly – bohužel po kopírovánírozbalování instalace funkcíinstalace aktualizací a najetí na Dokončení instalace došlo k prvnímu restartu, .hláška dokončuji nastavení registru, spouštím instalační služby a pak bum na vteřinu modrá obrazovka s milionem keců ani jsem to nestačil vyfotit a teď už jen smyčka "počítač byl neočekávaně restartován( To bude blbost) nebo došlo k neočekávané chybě" – to bude to modré okno, kde jsem ale nestačil přečíst ty hlášky - a furt dokola - na plochu se nedostanu, můžu jen znova instalovat – instalaci nelze dokončit – dvakrát jsem to zkoušel – nevím, proč se mi úplně na konci zadrhla ....zkusím ještě tu instalačku z USB od Microsoftu, co o ní píšu dole .....jinak jsem si těsně předtím stáhl ze stránek Microsoftu cca 3GB instalačku 64 bit WIN7 poté, co mi ověřili ten licenční kód, tak mě pustili ke stažení - takže si to dám ještě na flešku

Tá inštalačka z tobynetu je úplne vporiadku aj zo všetkými potrebnými ovladačmi a aktualizáciami včetne usb3.Odskúšané, len je treba stiahnuť akú potrebuješ MBR alebo UEFI.

tady je to modrý okno, který jsem stihl vyfotit, než mi přerušil dokončení služeb instalace a způsobil nekonečnou smyčku nabíhání WIN a okna instalace nebyla ukončena jestli z toho někdo něco vyčte - večer budu zkoušet ty USB booty se svým klíčem.http://jyxo.info/uploads/55/55bcbf93ed6120...

hidclass.sys... zkusil bych z toho vytáhnout vše připojené do usb...

Lepšie je použiť upravenú inštalačku aj s ovládačmi na USB3.

Fleška je připojená do usb 3.0 pro což nejsou v základní instalačce ovladače. Musíš použít instalačku upravenou viz výše.

budu na té instalačce do USB dělat zítra, ale nechápu proč by měla být fleška připojená do USB 3.0, pro což nejsou v základní instalačce ovladače.proč by jako fleška nemohla být připojená do USB 2.0 kterou Thinkpad E450 disponuje taky ?

Máš pravdu lepšie je do USB2.

při prvním restartu,vytáhněte flešku

super - díky "Ja" i "rada" - vytvořil jsem si podle toho tobynetu tu instalační bootovací flešku z iso Win7 z ledna 2018 a krásně to nainstalovalo - jen jsem fakt musel po prvním restartu vyndat tu flešku bo mi to chtělo zase instalovat Windows od začátku.teď už jsem na ploše a jdu instalovat všechny svoje zálohované ovladače. doufám, že mi to vezme moji aktivaci s mým klíčem, kterou jsem zatím přeskočil

Ak nastavíš boot z HDD, ale pred inštaláciou stlačíš napr. F10 (klávesa na výber boot media je v rôznych doskách rôzna) a vyberieš Flash, tak po reštarte ju vyťahovať nemusíš

tak jsem dokončil úplně všechno, aktivaci WIN7 přes klíč, ovladače - bohužel se mi nepodařilo nainstalovat jeden ovladač - Intel HD Graphics Driver - nechápu - přesto, že jsem ho teď stáhl přímo ze supportu Lenovohttps://pcsupport.lenovo.com/us/en/products/LAPTOPS-AN... .z instalačky j5d219ww.exe se vyextrahují soubory, ale při zahájení instalace se objeví okno "tento počítač nesplňuje minimální požadavky pro instalaci softwaru"přitom je to ovladač přímo pro můj Thinkpad Edge E450 ....co by teda měl splňovat - zadal jsem na support tam dokonce serial number, vyjel type 20DC008DMC a přesto ten ovladač nejde nainstalovat - nevím, jestli je nějaký problém, že je to verze z července 2018 .....

tak už poslední - naštěstí jsem měl na druhé flešce ( na první flešce byl původní driver j5d214ww.exe corrupt ) starší graphics driver z března 2018 j5d217ww.exe, který se podařilo nainstalovat - témto tedy končím a poradcům děkuji....instalační flešku schovám jak zlatou cihličku ......

Na budúce vytiahni z funkčného OS ovládače pre prípad, že by bol problém ich na nete nájsť. Ja používam smart driver backup